N, 2.02.2023

Kevin Spaceyt seksuaalrünnakus süüdistanud mees tahab kohtuasja lõpetada

Inna-Katrin Hein
Kevin Spaceyt seksuaalrünnakus süüdistanud mees tahab kohtuasja lõpetada
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kevin Spacey augustis 2019 Itaalias Roomas Museo Nazionale Romano Palazzo Massimos luuletust lugemas
Kevin Spacey augustis 2019 Itaalias Roomas Museo Nazionale Romano Palazzo Massimos luuletust lugemas Foto: ANTONIA FALCONE/ANTONIA FALCONE via REUTERS/Scanpix

USA näitleja Kevin Spacey vastu algatatud tsiviilhagis väidetakse, et 1980. aastatel ründas ta seksuaalselt teismelist. Nüüd tahetakse see lõpetada, kuna süüdistaja advokaadid ütlesid, et nende klient keeldus enda isikut avalikustamast.

USA föderaalkohtunik otsustas möödunud nädalal, et oma isiku peab avalikustama mees, kelle nimetus kohtudokumentides oli CD ja kelle väitel ründas Spacey teda seksuaalselt, kui ta oli 14-aastane, teatab cnn.com.

Kohtunik Lewis Kaplan leidis, et avalikkusel on õigustatud huvi saada teada mehe isik. Ta märkis, et antud juhul on huvi suurenenud, kuna CD on esitanud oma väited avaliku elu tegelase vastu.

Süüdistaja advokaadid esitasid neljapäeval New Yorgi kohtule kirja, milles teavitasid, et nende klient nõustus kohtuasja lõpetamisega, kuna ta ei soovi oma nime avaldada.

«Nagu me kohtule teatasime, arvab CD, et kui ta isik avalikustatakse, siis tekitab see tema vastu kõrgendatud huvi, mis võib ta elu segamini lüüa. Kohtuasi on pakkunud avalikkusele ja meediale palju huvi, seda nii USAs kui rahvusvaheliselt. Kui ta nimi välja tuleb, siis on see tema jaoks liiga suur koorem,» teatasid mehe advokaadid Richard Steigman ja Peter Saghir.

CD väitel oli ta 1983. aastal 14-aastane, kui ta tutvus 24-aastase Spaceyga. Neist said sõbrad ning CD väitel tahtis näitleja temaga seksida, kuid tegelikult vägistas ta.

Näitleja Anthony Rapp liitus CD tsiviilhagiga Spacey vastu ning väidab, et ka tema langes tuntud näitleja seksuaalrünnaku ohvriks. See toimus tema sõnul 1986. aastal Spacey New Yorgi kodus, kus ta oli 14-aastasena külaline.

Advokaadid teatasid, et kavatsevad kohtult paluda Rappi eemaldamist CDga seotud juhtumist. Nende sõnul tuleks Rappiga juhtunut eraldi arutada.

CNNi ajakirjanikud soovisid saada Spacey advokaatidelt kommentaari.

Spacey saaga algas 2017. aasta oktoobris, kui näitleja Anthony Rapp teatas, et ta oli teismeline, kui näitleja teda seksuaalselt ründas ja vägistas.

Pärast seda, kui Rapp 2017. aastal oma ahistamisväited esitas, sõnas Spacey: «Ma oleksin pidanud olema umbjoobes, kui ma midagi sellist oleks korda saatud ning ma ei mäleta meie kohtumist.» Ta siiski vabandas Rappi ees, kui ta tõesti midagi sellist korda saatis. 

Hiljem tuli avalikkuse ette veel umbes 30 meest, kelle väitel langesid nad Spacey seksuaalrünnaku ohvriks. Nende sõnul varjas Spacey aastakümneid, et ta on homo, üritades jätta hetero muljet.

Siiski on Spaceyt vägistamiskatses või vägistamises süüdistanute seas ka naisi. Seega võib Spacey olla hoopis biseksuaalne.

Spacey sõnul toimus kõik kokkuleppel ning ta ei ole kedagi ahistanud ega vägistanud.

Kevin Spacey septembris 2017 rääkimas idufirmade konverentsil Saksamaal Münchenis
Kevin Spacey septembris 2017 rääkimas idufirmade konverentsil Saksamaal Münchenis Foto: Petra Schönberger/imago/Future Image/Scanpix

Kohus Spacey üle on jätkunud, kuid suur osa algseid süüdistajaid on oma ahistamis- ja vägistamisväited tagasi võtnud, osa süüdistajaid on surnud. 

Spacey kaotas pärast süüdistusterahet töö ja läks Arizonas asuvasse sõltuvuskliinikusse ravile.

Ta kirjutati välja nii menukast poliitikaseriaalist «Kaardimaja» («House of Cards») kui ka filmist «Kogu maailma raha» («All the Money in the World»), kus ta asendati Christopher Plummeriga (1929–2021), mistõttu tuli suur osa võtteid uuesti teha.

Spacey on alates 2017. aastast USAs avalikkusest kadunud ning teda on jäädvustanud ainult kohtuistungitel. Siiski on teda aeg-ajalt nähtud Euroopa eri suurlinnades.

Märksõnad
Tagasi üles