GALERII ⟩ Tallinnas algasid kodumaise komöödia «Kuulsuse narrid» võtted

Spekter
Copy

Tallinnas algasid täna Eduard Bornhöhe «Kuulsuse narridel» põhineva mängufilmi võtted. Vaatajateni jõuab humoorikas kodumaine linateos 2022. aasta alguses.

 

Eduard Bornhöhe jutustusel põhinev mängufilm viib vaataja üle-eelmise sajandi lõppu, kui Eestimaa oli veel tsaaririigi osa. Tärkamas oli uhkus oma rahvuse üle ja soov iga hinna eest oma rahvale midagi igavikulist kinkida, olgu selleks siis õhus lendav imemasin või maakeeli kirja pandud väärtkirjandus. Paraku ei olnud see sugugi nii lihtne ja mõnikord jäi puudu andest, teinekord aga vaimsest ettevalmistusest, et võiks sündida tolle aja start-up, Skype või ESTcube – miski, millega naelutada ennast Eesti ajalukku.

Filmi režissööri Ain Mäeotsa sõnul saab menukat kirjandusteost kuulsusejanust ja eneseteostusest näha täiesti uues kuues. Näiteks on stsenarist Ott Kilusk kirjutanud Eduard Bornhöhe teistest lugudest juurde keskseid tegelasi. «Film on saanud inspiratsiooni Bornhöhe teosest, kuid selle najal on üles ehitatud sisukas komöödia, kuhu on loodud uued karakterid ning lugu. See lugu räägib ambitsioonidest, armastusest ja inimlikust rumalusest.»

Peategelasi Saalomon Vesipruuli ja Tatikat kehastavad Karl Robert Saaremäe ja Veiko Porkanen, kellele lisaks jõuavad ekraanidele mitmed tuntud Eesti näitlejad. «Esimesed võttepäevad on näidanud, et peategelaste ansambel töötab oodatust veelgi paremini ning võtteplatsil on tunda ülihead keemiat. Ekraanile jõuab ehe komöödia, mille peategelastele saamatusele ja unistustele saab kaasa elada ja ühtlasi kaasa tunda. Nende julgus katsetada ja ebaõnnestuda on hämmastusväärne, aga nad on veendunud, et utoopilistest ideedest võib sündida midagi suurt,» ütles Mäeots.

«Kuulsuse narrid» on esimene osa Eduard Bornhöhe 1892. aastal ilmunud satiirilisest jutustusest «Tallinna narrid ja narrikesed». Film võetakse üles peamiselt Tallinnas ning teiseks võttekohaks saab olema Viljandi.

Filmis mängivad veel Maiken Pius (pesunaine Agnes), Ott Sepp (Värdi), Saara Nüganen, Marian Heinat, Loviise Kapper, Argo Aadli, Margo Mitt, Vallo Kirs, Margus Jaanovits, Guido Kangur, Stefan Kristofer Soeson, Ott Raidmets, Tiit Sukk ja Jüri Lumiste.

Filmi režissöör on Ain Mäeots, stsenarist Ott Kilusk, operaator Mihkel Soe ja kunstnik Karoliina Kull. Filmi produtsentideks on Kristian Taska ja Adeele Tähemaa Taska Filmist («O2», «Talve», «Klassikokkutulek») ning Tanel Tatter ja Veiko Esken Apollo Film Productionsist («Talve», «Vanamehe film»). 

 
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles