Skip to footer
Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje
Tellijale

SODIAAGISALADUSED Need asendid sünnikaardis võivad viidata nartsissistlikule isiksusehäirele

Uurime, millised sünnikaardi seisud võivad väljendada kalduvust nartsissismile? Kas sinul või mõnel tuttaval esineb neid?

Kas sünnikaardis on midagi sellist, mis viitab otseselt nartsissistlikule isikuhäirele? Kindlasti ei ole selleks ühte konkreetset näitajat, aga on erinevate asjaolude kokkulangevus, mis võib väljenduda sellise isikuhäirena.

Sünnikaardi saad teha lehel www.astro.com, sisestades külaliskasutajana oma info üleval paremal asuvas valikus «My Astro». Seejärel saad avada salvestatud sünnikaardid menüüs Free Horoscopes > Drawing & Calculations > Natal Chart.

Selleks peab kõigepealt vaatama, mis on ühe nartsissisti peamised tunnusjooned. Teadagi, on selline isiksusehäire kujunenud tavaliselt lapsepõlve traumade ja ümbritseva keskkonna tulemusel. Sellel inimesel on endal sügavad haavad, aga ta ei oska nendega toime tulla. Sügaval sisimas ei oska ta armastada ei iseennast ega kedagi teist.

Empaatia puudumine

Selleks peab vaatama hoolega Kuu asendit ja aspekte. Tavaliselt kui Kuu on kas 10. majas, Kaljukitses ja/või pingeaspektis Saturniga, on see inimene emotsionaalselt sulgunud ning tema tundeelul on justkui kaas peal. Teiste inimeste tunded omavad tema jaoks vähe tähtsust, üleüldse on tal tunnete osas autoritaarne suhtumine - justkui need on midagi lapsikut, millest peaks «üle olema». Ta ei väljenda ise õrnust ega haavatavust ja võib põlata seda ka teiste juures. Lähedased võivad tunda, et tema ümbruses peavad nad end rohkem vaos hoidma, kikivarvul kõndima. Õrnemad ja emotsionaalsemad inimesed võivad tunda end tema läheduses alaväärse või rumalana.

Vaata ka: Märgid, mis näitavad, et oled suhtes nartsissistiga ja see lõppeb katastroofiga 

Teine keeruline Kuu asend on 8. majas, Skorpionis ja/või pingeaspektis Pluutoga. Siin on tugev tendents teisi emotsionaalselt kontrollida. See inimene kogeb küll väga intensiivseid emotsioone, aga ta kontrollib neid ja kasutab neid oma eesmärkide saavutamiseks ehk manipuleerib läbi emotsioonide. Lisaks näitab see, et inimesel on palju alateadlikke lahendamata tundeid, mis võivad mingi hetk tulla välja ootamatult ja kontrollimatult. See inimene on emotsionaalselt otsekontaktis oma varjude ja tumedama poolega, aga kui ta seda ei teadvusta, leiab ta alati põhjuse teist süüdistada ja isegi karistada.

Samuti Kuu pingeaspekt Uraaniga annab inimesele võime ootamatult tunnetest täiesti eralduda. See inimene ei pruugi sügaval sees mitte kellegagi tõelist lähedust ega sidet tunda. Ta jääb emotsionaalselt ligipääsmatuks.

Loe lisaks: Mis hakkab toimuma, kui suhe nartsissistiga saab läbi?

Peidetud alaväärsustunne

Kuna nartsisstliku häirega inimene on sisimas tavaliselt äärmiselt ebakindel, tuleb pöörata tähelepanu tema Päikse asendile ja aspektidele. Kui Päike asub üsna tugevas majas, nagu näiteks 1. (minu identiteet), 5. (minu loovus), 9. (minu tõde) või 10. (minu karjäär), ent saab pingeaspekti Saturnilt, ChironiltUraanilt või Pluutolt, tekib keeruline olukord. Päike nendes majades on olukorras, kus ta tahab olla oluline ja tähelepanu keskpunktis, kuid olles energeetiliselt haavatud läbi pingeaspekti, ei saa ta seda ometi välja näidata ja püüab hakata kompenseerima.

Viha maski taha on nartsissistil peidetud sügav häbi, et ta pole midagi väärt.

See inimene võib jällegi tunda, justkui kõik teised on süüdi, et ta ei saa särada oma troonil. Ta on valmis kasutama kõiki vahendeid, et tunda end tähtsamana ja täita näiliselt see puudujääk oma isiksuses. Tegelikult on temasse peidetud sügav häbi, et ta pole midagi väärt - et ta ei vääri oma kohta. Seda ta muidugi kunagi ei tunnista.

Armastuse väärimatuse tunne

Nartsissistliku häirega inimesel ei ole arenenud välja selget tunnetust armastamisest ja armastatud olemisest. Kõige rohkem on see seotud «katkise» Veenusega, mis saab pingeaspekti Saturnilt. See näitab, et inimene sügaval sees tõesti ei usu, et ta armastust vääriks. Samuti võib tal olla uskumus, et armastus tuleb välja teenida - sellist suhtumist võib ta rakendada ka oma partneri ja lähedaste suhtes. Ta jagab oma armastust tükikeste kaupa, kui see on «välja teenitud». Mõni tundlikum võib jääda konksu otsa ning püüda aastaid või aastakümneid neid armastuseraasukesi välja teenida, nii et ka oma eneseväärikus tasapisi kahaneb.

Teiste silmis imehea

Nartsissistliku häirega inimesel on eriline oskus jätta endast imeline esmamulje ja paista üldsusele igati meeldiv ja sarmikas. Siin tuleb mängu Neptuun - tihti on sellel inimesel Neptuun aspektis tõusumärgiga või näiteks ühenduses Veenusega, aga mõnes mitteisiklikus majas - nagu 9., 10. ja 11. majas. See pehmendab ja silub ära inimese üldmulje ja ka reputatsiooni oluliste inimeste ja sõprade seas. Paraku just nende inimestega koos loob ta üht oma suurimat illusiooni, ise seda teadvustamata. Loomulikult saab ta siis positiivse tagasiside ja kinnituse, et ta on imeline ja hea.

Allasurutud viha ja domineerimisvajadus

Ühel või teisel viisil mängib nartsissistliku isikuhäirega inimene sünnikaardis olulist rolli Pluuto, mis kujutab endast tiksuvat pommi selle inimese sees. Oleme juba maininud Kuu ja Päikese pingeaspekte Pluutoga. Tegelikult Pluuto pingeaspekt mistahes planeedile lisab inimesele alateadliku soovi teisi või mingit olukorda kontrollida ning tunda suurt sisemist viha, kui miski ei lähe tema soovi järgi.

Pluuto pingeaspekt Merkuuriga loob jõuliselt manipulatiivse suhtlemisviisi, pingeaspekt Marsiga võib viia füüsilise vägivallani. Alati on põhjuseks soov teist kontrollida. Pluuto äratab inimeses sellise jõu, et ta alateadlikult usub, et temal on õigus teiste üle domineerida. See on seotud sügava ellujäämisinstinkiga, millega pole võimalik läbirääkimisi pidada.

Uuri lisaks: Nii teed vahet nartsissistil, sotsiopaadil ja psühhopaadil

Mõnikord võib piisata, kui inimesel on mitu planeeti Skorpionis ja 8. majas ning üks pingeaspekt Pluutoga (Pluuto valitseb Skorpionit ja 8. maja). Näiteks Pluuto ühendus Jupiteriga võimendab Pluuto hävituslikku jõudu mitmeid kordi. Pingestatud Pluuto 1. majas loob äärmiselt kontrolliva isiksuse, kelle kohalolu võib teisi hirmutada.

Enesekeskne maailmapilt

Kui sünnikaardis domineerib elemendina tuli (Jäär, Lõvi, Ambur / 1., 5., 9. maja), on sellele inimesele väga omane ennast ja oma vajadusi esikohale seada. Tal lihtsalt puudub oskus teistega arvestada ja nende vajadustele mõelda, kuna iseenda tuli nõuab pidevalt tähelepanu. Eriti keeruliseks läheb siis, kui planeedid tulemärgis moodustavad valdavalt pingeaspekte.

Kui juba 3 taevakeha viiest isiklikust (Päike, Kuu, Merkuur, Veenus, Marss) on tulemärgis, keskendub see inimene peamiselt iseendale - teised võivad kaasa tulla või mitte. Domineeriva tulega inimene ei taju, millal ta teised läbi põletab.

Äärmine paindumatus

Nartsissistliku isiksusehäire puhul on tavaline, et see inimene ei muutu ega tunnista, mida ta teistele on teinud. Ta on äärmiselt fikseerunud oma kindlasse maailmapilti. Sellepärast võib tema sünnikaardis olla domineeriv osakaal kindlatel märkidel (Sõnn, Lõvi, Skorpion ja Veevalaja) ja majadel (2., 5., 8., 11. maja). Tugevamalt on esindatud tavaliselit Lõvi ja Skorpion (5. ja 8. maja).

Kui sünnikaardis domneerib püsivus, on seda inimest väga raske muuta või talle mingit teist perspektiivi näidata. Kõige lihtsam on tal olla koos teise sarnase inimesega, sest muidu muutlikum ja vastuvõtlikum partner pidevalt kannatab.

Sisemine segadus ja ebaloogiline käitumine

Nartsissistliku inimese sisemine loogika võib olla väga palju vastuolus eluterve arusaamisega, kuidas teatud olukorras oleks õige käituda või reageerida. Seetõttu on selliste inimeste sünnikaardis tihti ka mitmeid kvinkunkse - 150° aspekte. Selline aspekt kahe planeedi vahel tekitab veidra ebakõla, tasakaalutuse ja vahel ka ärevuse. Lisaks loob see ebavõrdsust - ülema ja alama dünaamikat.

Kui sünnikaardis on selliseid aspekte palju, on see inimene harjunud elama ebakõlades ja olema kas alandatud või ülendatud rollis. Nii kannab ta seda üle ka oma suhetesse. Temas on segadus ja ta ei tea, mida tähendab võrdne andmine ja võtmine või harmooniline tasakaal. Ta võib loomupäraselt eeldada, et partner peaks olema mingis ebamugavas rollis.

Vaata ka: Kõige tõhusam relv nartsissistiga võitlemisel

Oluline teada

Olen toonud välja põhilised näitajad, mis tekitavad nartsissistlikule isiksusehäirele omaseid tunnuseid. Ent sellegipoolest ei viita neist paari või isegi mitme olemasolu, et tegu on tingimata nartsissistiga. Mõnikord on inimeses alged küll olemas, aga kuna tema elu on võrdlemisi tasakaalus ja ta on teadlik, siis need ei pea negatiivselt avalduma.

Kommentaarid
Tagasi üles