Füüsik, insener, matemaatikaõpetaja, trummar, kitarrist, vegan, Toompea meeleavaldaja – kõik need tiitlid käivad ühe mehe kohta, kuid just pika nimekirja viimase tiitliga on Mihkel Tiganik viimasel ajal eriti kirkalt silma paistnud.
Tiganik kinnitab, et tema kohta on viimasel ajal levitatud eksitavat teavet. Näiteks Arteris avaldatud artiklis kirjutati, et ta oli korduvalt palunud end politseil jaoskonda viia. «See on vale, ma ei palunud politseilt midagi, nad ise tulid ja viisid mind jaoskonda. Mina mängisin ainult kitarri ja politsei ise tuli, mingit palumist ei olnud. Ei tea, kust kohast see palumise valeväide võeti. Minu jaoks on see alandav,» kostab Tiganik.
«Vanaema helistas mulle eile ja pahandas minuga, et mis mõttes, Mihkel, sa palusid politseil ennast ära viia?! Ma ütlesin, et ei-ei, see on valeinformatsioon! Ei tea, mida kõik võivad selle peale minust arvata? Ei olnud seal mingisugust palumist,» kordab ta ning lisab, et sel päeval oli politsei hästi suurte jõududega väljas.
Kuigi Tiganik on kuulsust kogunud kogenud meeleavaldajana, peab ta ise ennast pigem meelelahutajaks. «Mõnusam on koguneda, kui keegi pilli mängib – muusika rahustab. Üks mu tuttav ütles, et ainukene hea süsteem on muusikasüsteem. Ma lihtsalt läksin sinna pilli mängima ja ega ma midagi erilist ei plaaninudki seal teha,» meenutab ta.
Meeleavaldajad protesteerivad teadupoolest ka koroonaviiruse leviku tõkestamise meetmete vastu, kuid Tiganiku sõnul pole ta teiste meeleavaldajatega tingimata samas paadis. «Mulle on hingelähedaseks looduse teemad. Kui me oma looduse tuksi keerame, siis seda enam samal kujul tagasi ei saa. Meil on meeleavaldustel kogukond tekkinud. Olen juba teiste inimestega tuttavaks saanud ja kogukonnas on ju ikka hea olla! Toompeal kogunevad meeleavaldajad on väga erineva sotsiaalse taustaga. Pean küll mainima, et mina teiste meeleavaldajatega samas meeleolus ei ole,» kinnitab mees.