R, 9.12.2022

VIDEO ⟩ Venemaa suusamaratonil hukkus inimene, üks sai raskelt vigastada

Elu24
Venemaa suusamaratonil hukkus inimene, üks sai raskelt vigastada
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Venemaal hukkus suusamaratonil inimene.
Venemaal hukkus suusamaratonil inimene. Foto: Kuvatõmmis videost

Venemaal Kamtšatka poolsaarel Avatšinskis korraldati eelmisel nädalal suusamaraton. Suur spordipidu lõppes aga traagiliselt, sest üks osaleja sai surma ning teine raskelt vigastada.

Pärast tragöödiat hakkas sotsiaalmeedias levima video, kus üks suusataja hirmsa hooga vastu puud kihutab ja kõvasti haiget saab. Video juures kirjutatakse, et justnimelt videole jäädvustunud kaadrites sai üks suusamaratoonar surma. 

Võistluse korraldaja sõnade järgi see nii aga ei ole. Avatšinski maratoni ametliku teadaande kohaselt suri üks 61-aastane suusataja hoopis trombi tagajärjel.

Krasnodarist kohale saabunud suusahärra oli enne starti läbinud tervisekontrolli ning esitanud korraldajatele kõik vajalikud tervisedokumendid, sealhulgas tõendi negatiivse koroonatesti kohta.

Korraldajate sõnul ei olnud mehel kroonilisi haigusi ning võistluspäeval ei kurtnud ta halva enesetunde üle.

Võimatu missioon

Sündmust pealt näinud Mihhail Pritsinin ütles: «Meid oli neli inimest: pojapoeg, mu hea sõber Aleksander Mulkev ja veel üks naine, kelle nime ma ei tea. Mees kukkus kokku keset rada, meie vahetus läheduses.»

«Nad (abistajad – toim) jooksid tema juurde, võtsid suusad alt ära ja kandsid ta raja äärde. Aleksander on professionaalne päästetöötaja. Ta üritas meest aidata, kuid see oli trombi tõttu võimatu,» lisas Pritsinin.

Kamtšatka oblasti valitsuse kodulehel teatati aga vigastatud suusatajast.

«Võistluste ajal sai vigastada 1972. aastal sündinud suusataja. Tema kukkumist on näha videol, mis levib sotsiaalmeedias. Kukkunud mees on praegu Petropavlovski haiglas,» öeldakse teates.

Mees on oma sõnutsi suhteliselt hea tervise juures.

«Olukord pole viga. Ribid on katki, kuid olen paranemas. Kõik saab korda.» Mees rääkis ka, mismoodi ta vastu puud põrutas.

«Laskumisel oli väike kontakt, ilmaolud olid rasked ja kiirus suur.»

Klassikamaraton

Avatšinski maratoni sõidetakse klassikalises stiilis ning seda korraldati juba aastatel 1984–1987. Seejärel oli väike paus ning võistluskalendrisse jõudis maraton taas 1994. aastal. Võistlustel on aastate jooksul osalenud mitmeid maailmameistreid ja olümpiavõitjaid.

Kamtšatka poolsaarel kulgev suusarada on 60 kilomeetrit pikk. 

Märksõnad
Tagasi üles