Kanal 2 eetrisse jõuab täna politseikroonika «Krimi» 800. saade

Spekter
Copy
«Krimi» saatejuht Imre Kaas
«Krimi» saatejuht Imre Kaas Foto: Kanal 2

Politseisaade «Krimi» on iganädalaselt eetris olnud juba 16 aastat. Täna toob politseiuudised televaatajateni juba saatesarja 800. osa.

 

Eesti vaadatuima politseisaate «Krimi» eelkäija oli «Politseikroonika», mida juhtis Peeter Võsa. Esimene «Krimi» läks eetrisse 2005. aasta augusti viimasel nädalal. Saatejuhiks sai Rando Tooming, kelle mõned kuud hiljem vahetas välja Imre Kaas. Järgmisena võttis saate juhtimise üle Robert Rool, kes oma nooruse ja avatusega tõi saatesse uut värskust. Peale Rooli siirdumist populaarse «Õhtu!» saatejuhiks võttis aastal 2019 «Krimi» juhtimise üle ERR-i kooliga Kristjan Ojang

Hetkel «Krimi» saadet juhtiv Ojang tõdeb, et iganädalane politseikroonika on üks neid saateid, millele elu toodab ise sisu: «Nii kurb või tore kui see ka ei ole, siis kuritegevus päriselt kuhugi ära ei kao. Ja ega me ei räägi oma saadetes ka ainult kurjategijatest. Näiteks viimasel ajal on mitmel korral teemaks tulnud koroonaaegsed olmetülid, kus päevad läbi kodukontorites toimetavad inimesed kipuvad naabritega veidigi kõvema lärmi puhul tülli minema. Selline probleem on omamoodi ajastu märk ja kui arhiivi kaevuda, siis küllap leiaks nende 800 saate hulgast selliseid ajastut märkivaid lugusid päris palju.»

«««Krimi» saated on alati olnud saatejuhi nägu. Kõige kauem juhtis saadet Imre Kaas, kes algselt lubas paar saadet ära teha, kuid see ajutine lahendus venis 8 aasta pikkuseks. Oleme kõik eetris olnud 800 saadet arhiivis alles hoidnud ja võib julgelt öelda, et ajaloo seisukohalt on tegemist kuldaväärt materjaliga,» ütleb saate produtsent Kaius Mölder. ««Krimi» kannab sügavat ennetuslikku eesmärki. Kui isegi üks inimene tuhandest jätab saatest tagajärgi nähes purjuspäi autorooli istumata, kiirust ületamata või paigaldab tulekahjuhirmus oma majja suitsuanduri, on eesmärk täidetud,» usub produtsent.

«Krimi» 800. juubelisaade on Kanal 2 eetris täna kell 22, kohe pärast «Õhtut!», mille diivanil täna ka kolm «Krimi» saatejuhti istuvad ja saate pika ajaloo mahlakamaid hetki meenutavad.

 
Tagasi üles