E, 28.11.2022

MUNADEPÜHA SALADUSED ⟩ Mis on lihavõtetel pistmist Veenuse ja seksiga?

Margit Korbe
, astroloog
Mis on lihavõtetel pistmist Veenuse ja seksiga?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Vaatame, kust tuleb Lihavõtete sümboolika ning milline on selle seos jumalannadega Eoster ja Ištar ning planeet Veenusega. 

Artikkel on avaldatud esimest korda 2. aprill 2021.

Seekord uurime Lihavõtete tähenduslikke juuri. Lihavõtte pühapäev on pandud paika tegelikult paganliku päikesekalendri järgi, mistõttu see leiab aset alati pühapäeval pärast kevadisele pööripäevale järgnenud täiskuud ning muutub iga aasta sõltuvalt kuufaasi ajastusest. See on iga-aastane täiskuu Kaaludes, mida valitseb Veenus. Seega on kevadine ärkamine ja Veenuse tsüklilised faasid siin väga olulised. 

Suurem  osa Lihavõtete sümboolikast pärineb paganlikest kevadise pööripäeva tähistusest - nii värvime munad kirjuks, et tähistada looduse õitsele puhkemist. Pärast pikki pimedaid talvekuid (linnaelanikud ehk ei tea, et loomulikes tingimustes kanad pimedal ajal ei mune) hakkavad kanad taas munema - siit tulevadki mängu munad. Jänesed sümboliseerivad aga viljakust, kuna tegu on väga agaralt paljunevate loomakestega. Viljakus, kasv, tärkamine, õitseng ja armastus on kõik Veenuse ja Kuuga seotud valdkonnad.

Märksõnad
Tagasi üles