P, 3.12.2023

Õpetajaametit pidav Mihkel Mattisen on tööga rahul: meil hakkas kohe alguses klappima

Elu24
Facebook
Comments
Vapiano juubelipidu: Mihkel Mattisen
Vapiano juubelipidu: Mihkel Mattisen Foto: Madis Sinivee

Tuntud pianist, laulukirjutaja ja laulja Mihkel Mattisen töötab alates eelmisest sügisest keskkooli muusikaõpetajana. Nüüd rääkis mees, kuidas see roll talle istub ja millised on tema õpilased.

Alates septembrist annab Mattisen gümnasistidele muusikatunde Kadrina keskkoolis. Muusik aga kohe pea ees vette ei hüpanud ja otsustas enne ametisse asumist õpilastega silmast silma kohtuda. «Kui Kadrina keskkoolist minu poole pöörduti selle pakkumisega, siis minu esimene mõte oli, et ma tulen sinna kohale ja kohtun õpilastega, et tunnetada seda ühist vibe'i (meeleolu – toim) ja vaadata, kuidas me teineteisega sobime,» ütles 44-aastane pianist ja laulukirjutaja. «Meil hakkas kohe algusest peale klikkama,» tunnistas ta Raadio 2s. 

«Ma julgen väita, et vähemasti minu õpilased pole kindlasti mitte jubedad,» vastab ta kindlameelselt saatejuhi väitele, et lapsed võivad vahepeal õudselt käituda. 

Kuna Mihkel on tulnud klassikalise muusika valdkonnast, pole õpetajaroll tema silmis üldsegi ebatavaline. «Klassikalise muusika puhul on tavaline, et aktiivsed muusikud ühtlasi tegelikult õpetavad,» selgitab ta ja lisab: «See ei ole mingi haruldus».

Eelmisel sügisel andis Lääne-Virumaal asuv Kadrina keskkool ühismeedias teada, et nende gümnaasiumiõpilasi hakkab õpetama ei keegi muu kui Mihkel Mattisen. «Meil on rõõm tutvustada Kadrina keskkooli uut õpetajat. Alates tänasest annab 10.–12. klassidele muusikaõpetuse tunde Mihkel Mattisen. Edu uues ametis!» kirjutas Lääne-Virumaal asuv kool toona Facebookis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles