Koitlepp on teinud aktiivselt giidi ning reisisaatja tööd. «Mulle väga meeldib see ettevõtmine! Minu meelest on äärmiselt põnev anda edasi teadmisi. Kõigele lisaks, ma saan läbi selle ka ise targemaks. Räägitakse ju, et õpid kõige rohkem siis, kui ise õpetad. Peamiselt olen reisisaatjaks olnud erinevatel bussireisidel, näiteks läbi Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Austria, Itaalia, Prantsusmaa ja Ungari. Kui sa oled reisisaatja, siis sa pead vastutama kogu grupi eest ja mulle selline pakub selline töö suurt rõõmu. Naudin, kui saan teiste eest hoolt kanda,» sõnas ta.
Koitlepp astus Naiskodukaitsesse 2007. aasta alguses, kuid esimese võistluse tegi ta organisatsiooni raames juba aasta varem. «Sel hetkel, kui mina liitusin, oli mu ema organisatsiooni liige. Ühinemise sammul oli kaks olulist ja suurt põhjust: ema eeskuju ja patriotism. Minu jaoks oli põnev mõte, et saan Eesti ellu midagi anda, mind kõnetas panustamise moment. Ehk siis, ma tean riigikaitse seisukohalt, kus on minu koht ja mida ma teen. Naiskodukaitses on enda realiseerimiseks väga palju erinevaid võimalusi, samas, sa saad sealt kaasa nii palju kasulikke oskuseid ja teadmiseid,» märkis ta.
«Naiskodukaitses saab olla nii tegevliige, kui ka toetav liige. Liikmeks olemine ei tähenda sugugi seda, et sa pead olema ööpäevaringselt püssiga metsas. Juba ainuüksi tunne südames, et saad olla Eesti riigikaitse osa, on nii väärtuslik. Esmaabi moment on selle organisatsiooni juures kindlasti väga oluline. Kui ma näen abivajajat, saan ja oskan aidata. Tänapäeval on väga suur teema psühhosotsiaalse abi pakkumine. Mul on hea meel, et meil Naiskodukaitses on olemas need oskused ja teadmised, kuidas teisi aidata ja toetada,» lisas ta.