P, 10.12.2023

BLOGI JA GALERII ⟩ Uku Suviste võitis teist korda Eesti Laulu ja sõidab Eurovisioonile! (22)

Copy

VÕITJA ON UKU SUVISTE!

Täna õhtul toimuvas Eesti Laulu finaalis läks võistlustulle 12 artisti ja esitamisele tuli värske looming kodumaistelt muusikutelt. Kell 19.30 alanud finaalsaatele sai kaasa elada Elu24 otseblogi vahendusel.

Laupäeval toimuvas finaalsaates selgus, et Eestit esindab tänavu Rotterdamis toimuval Eurovisiooni lauluvõistlusel Uku Suviste. Võistlustules oli 12 artisti, kes tagasid edasipääsu kaks nädalat tagasi toimunud poolfinaalides.

Eesti Laulu finalistid esinemisjärjekorras:

 1. Egert Milder: «Free Again»
 2. Suured Tüdrukud: «Heaven's Not That Far Tonight»
 3. Hans Nayna: «One By One»
 4. Ivo Linna, Robert Linna, Supernova: «Ma olen siin»
 5. Karl Killing: «Kiss Me»
 6. Uku Suviste: «The Lucky One»
 7. Sissi: «Time»
 8. Jüri Pootsmann: «Magus melanhoolia»
 9. Redel: «Tartu»
 10. Koit Toome: «We Could Have Been Beautiful»
 11. Andrei Zevakin & Pluuto: «Wingman»
 12. Kadri Voorand: «Energy»

Eesti Laulu esikolmik selgub rahvusvahelise žürii ja rahvahääletuse tulemusena. Hääletus avaneb saate alguses. Superfinaali pääseb kolm artisti, võitja otsustab rahvahääletus.

Eesti Laulu finaalsaade toob publikuni kodudes ka uut kodumaist muusikat, sest värsket loomingut esitavad Liis Lemsalu koos Stefaniga ja Smilers. Vaatajate ette astub ka ansamberl Mr. Lawrence, samuti Pitsa ja Goresoerd. Saatejuhid on Tõnis Niinemets ja Grete Kuld.

«Soovime pakkuda kaasaelajatele ilusa elamuse ja toetada Eesti muusikat ning artiste. Oleme selle nimel teinud finaalsaates ka mitmeid muudatusi. Keskendume otsesaates võistlusele ja kontaktide vähendamiseks salvestame näiteks varem ära külalisartistide lava-etteasted,» märgib peaprodutsent Tomi Rahula finaali eel.

Ka tänavu lisavad finaalsaatele vürtsi vaheklipid, mis sel korral saadavad tuntud meelelahutajate püüdlusi uutes ametites. Laupäeval esmakordselt vaatajateni jõudvates videolugudes otsivad uusi väljakutseid näiteks Tanel Padar, Andres Kõpper, Ivo Uukkivi, Sepo Seeman, Reimo Sagor ja Kait Kall.

Eesti Laul on seekordsete vaheklippidega saanud inspiratsiooni «Pealtnägijast», uuriva telemagasini eeskujul juhatab Eesti Laulu lühilood sisse saatejuht, keda kehastab Karmo Nigula. Klippide stsenarist on Kait Kall, režissöör Arun Tamm ja tootja Get Short Films.

Kommentaarid (22)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles