Viimase aasta positiivseks osaks nimetab Marge Pärnits asjaolu, et kõik kultuuriinimesed on olnud sunnitud väga palju mõtlema. Teistmoodi mõtlema, põnevaid projekte välja mõtlema, aga samas ka kiiresti ümber mõtlema, kui mingisugused projektid on kas piirangute või millegi muu tõttu kiiresti muutunud. «Aju liigutamine ja selle tulemused on hästi põnevad,» näeb ta keerulistes oludes ka head.
Käesolev sotsiaalkampaania on sündinud otseselt ümbritsevast: piiranguterohkest aastast ja mõtetest, mis saab edasi. Ehk mida muuseumiinimesed Tartu Mänguasjamuuseumis ja teatriinimesed Teatri Kodus sellisel ajal saavad pakkuda, kui ollakse piirangutega kammitsetud või suisa suletud.
Ei tasu arvata, et muuseb lõpetab tegutsemise, kui see külastajatele avatud pole. Marge Pärnits valgustas, mis praegu majades toimub: «On inimesi, kes on kontoris hajutatult tööl. Oleme teinud nii, et keegi on alati majas olemas, kui on vaja kiiresti reageerida. On inimesi, kes on kodukontoris. On inimesed, kes teevad kindlaid töid, mida tehakse alati külastajale nähtamatul moel kas hoidlas või puhastustöödel. Teater teeb ettevalmistusi tulevasteks etendusteks ja esietendusteks. Töö käib edasi, aga veidi teisel moel.»
Tuleviku mõttes on laual nii plaanid A, B kui C ja vaadatakse jooksvalt, kuidas minema hakkab. Lootus on aprilli saabudes uksed lahti teha, aga kui see nii ei lähe, siis mais ikka!
Sotsiaalkampaanias "MUUSEUM ÜHELE. TEATER ÜHELE. KULTUUR ÜHELE” saab igaüks osaleda oma fotosid tehes ja lisada neile väljapakutud teemaviiteid #muuseumühele #teaterühele #kultuurühele. «Ootame seda, et inimesed leiaksid, milline see kultuur võib veel olla: näiteks kino ühele või raamatuesitlus ühele. See on kindlasti laiem teema,» räägib Marge Pärnits ettevõtmise lahti.