ANSIPIST OSTRATINI ⟩ Kuidas läks Tartu maratonil tuntud eestlastel, keda teame mujalt kui suusarajalt?

Elu24
Näitleja Veikko Täär kaks aastat tagasi Tartu maratonil. Tänavu sai ta 372. koha. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Hoolimata keerulistest oludest sõideti täna legendaarne Tartu suusamaraton klassikalisel Otepää–Elva 63 kilomeetri pikkusel trassil. Suurest võistlusest võttis osa ka hulk tuntud tegelasi, keda eestlased tunnevad mujalt kui suusarajalt.

Suurepärase tulemuse tegi jalgpallur Raio Piiroja (41), kes maandus üldarvestuses 84. kohale. Tema aeg oli 18 sekundit üle kolme ja poole tunni.

Sügisel koroona läbi põdenud «Ringvaate» reporter Hannes Hermaküla (52) läbis pikema distantsi kolme tunni ja 47 minutiga ning sai 225. koha. Hea näha, et viirus tema sportlikku vormi rikkunud pole!

Finišijoone on ületanud ka näitleja Veikko Täär (49), kelle aeg jäi napilt alla nelja tunni. Sellega teenis tuntud hurmur välja 372. koha.

Poliitik Jürgen Ligil (61) kulus 63 kilomeetri läbimiseks neli tundi ja peaaegu 24 minutit, millega ta platseerus 733. kohale.

Jürgen Ligi kaks aastat tagasi Tartu maratoni stardis.
Jürgen Ligi kaks aastat tagasi Tartu maratoni stardis. Foto: Kristjan Teedema/Postimees

Poliitik Andrus Ansip (64) läbis raja viie tunni ja 22 minutiga ning sai 1601. koha.

President Kersti Kaljulaidi (51) aeg jäi veidi alla viie ja poole tunni. Naiste seas sai ta 141. koha.

Telenägu Grete Lõbu (43) lõpetas maratoni kuue tunni ja 24 minutiga ja saavutas 2181. koha.

Poliitik Aivar Sõerd (56) läbis maratoni kuue tunni ja 38 minutiga. Mees saavutas 2257. koha.

Elu24 endine peatoimetaja Kertu Jukkum (36) lõpetas raja seitsme tunni ja 26 minutiga, jäädes 2399. kohale.

President Kersti Kaljulaid Viru maratonil 2021.
President Kersti Kaljulaid Viru maratonil 2021. Foto: Marianne Loorents/Postimees Grupp

Maratoni võit läks eestlastele

Meeste konkurentsis läks võit üle 16 aasta taas eestlastele. Esimesena tuli üle finišijoone Mart Kevin Põlluste (aeg 3.03.12,8). Talle järgnesid Henri Roos (+00.29,5) ja Taavi Kaiv (+02.24,4).

«Sain aru, et finišisirge peale Henriga jääda ei saa ja üritasin eest ära minna ning tagasi mitte vaadata. Üldiselt olid rajaolud väga rasked, kõige raskemad just viimased kolm kilomeetrit,» ütles esimesena finišeerinud Põlluste.

Naiste seas tuli kolmandat korda Tartu maratoni võitjaks Tatjana Mannima (3.17.58,8). Talle järgnesid Piret Pärnik (+08.03,3) ja Reeda Tuula-Fjodorov (+08.53).

«Rada mulle meeldis, välja arvatud lõpp, kus läks juba paaristõugetega raskeks. Ka meestega oli hea koos sõita,» nentis naistest esimesena lõpetanud Mannima.

Kokku startis täna põhisõitudel 3477 suusasõpra, neist 2510 pikemale 63-kilomeetrisele distantsile ja 967 lühemale 31-kilomeetrisele distantsile.