Olgu see muusika kirjutamine või töö sportlastega, Männik leiab, et oma töös tuleb alati anda enda sada protsenti. «Tahan teha oma asju maksimaalselt hästi - nii palju kui mu tiivad kannavad,» lisas mees.
«Kirjutades muusikat, inspiratsioon võib tabada mind igal momendil, isegi autoroolis või looduses olles! Laulusõnadega töötan aga pigem siis, kui meloodia on juba olemas. Selleks, et loometööga tegeleda, lülitan end meditsiinist ja igapäeva argielust välja. Ma tänan siinkohal oma perekonda, kes on mulle sellisteks tegevusteks võimaluse andnud. Ma leian, et tänu pereliikmeete mõistmisele ja toetusele, on sündinud ka minu suuremad muusikaprojektid,» lisas tänulik hobihelilooja.
Männik avaldas, miks talle meeldib pingelise spordimeditsiini töö kõrvalt just muusikaga tegeleda. «Muusika rahustab mind. Muusika lülitab mind välja igapäevasest patsientidega suhtlemisest ning nende probleemidest. Arsti töö on küllaltki pingeline - hea on vahelduseks astuda mõnda teise maailma. Mõni arst putitab hobikorras autosid, teine käib mägedes matkamas või mida iganes. Minu hobiks on muusika,» rääkis ta.
Männik täpsustas, millist muusikat ta peamiselt komponeerib. «Olen teinud üksikuid teoseid keelpillile, kuid need on pigem tagasihoidlikud. Põhiliselt kirjutan palasid klassikalisele klaverile, seda eelkõige laste muusikakooli tasemele. Kõrgemale pole ma pürginud, sest minu klaverimängu oskus ei luba seda ja mu teadmised pole nii võimsad. Teen aktiivselt koostööd Heini Vaikmaaga, tema aranžeerib minu muusikat, seejuures laulusõnad kirjutan ma ise. Mul on väga hea meel, et tema tütar Anet Vaikmaa on need palad ka sisse laulnud,» avaldas ta.