E, 5.12.2022

SIIN TALLINN ⟩ Täna Neeme Raua saates: mis elu elavad kuulsad nõmmekad?

Spekter
Täna Neeme Raua saates: mis elu elavad kuulsad nõmmekad?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
«Siin Tallinn»
«Siin Tallinn» Foto: Kanal 11

Vestlussaade «Siin Tallinn» kavatseb aastaga teha ringi peale kõikidele Tallinna linnaosadele ning alustab Nõmmest. Saatejuht Neeme Raud räägib täna õhtul Kanal 11 eetris tuntud nõmmekate Tanja Mihhailova-Saare ja Mikk Saarega, Allar Levandi, Mart Poomi ning Urmas Paetiga.

Kuulsad nõmmekad avaldavad arvamust, mis nende kodulinnaosas võiks teisti olla ja kui ulmeliselt kõlab mõte, et Nõmme võiks lausa Tallinnast eralduda. 

Stuudios arendavad teemat edasi Nõmme linnaosa vanem Grete Šilis, ekspoliitik Rainer Vakra, asumiseltside juht Kadi Alatalu ja keskkonnaameti peadirektori asetäitja Leelo Pukk. 

Nõmmet mittetundvatele tallinlaste jaoks võib üllatusena kõlada Nõmme looduskaitsealade rohkus ja sealne talispordiparadiis. Saade uurib, mis on Vanakas ja milline on selle tulevik.

Kultuurirubriik on sel korral kirjanduse päralt: tutvutakse Tallinnaga läbi Jan Kausi loomingu, sirvitakse äsja Loomingu Raamatukogu kuldsarjas uuesti ilmunud Jan Kausi raamatut «Tallinna kaart» ja kuulatakse, milliseid miniatuure ta on Nõmmest kirjutanud.

Arutluse alla tuleb, et ehk sobivad just kirjanduslikud lühivormid nagu miniatuurid ja novellid kõige paremini meie tõtakasse tänapäeva, mil suurte romaanide ettevõtmiseks sageli aega napib. 

«Siin Tallinn» täna kell 21.30 Kanal 11s, saatejuhid on Anneli Lahe ja Neeme Raud. 

Märksõnad
Tagasi üles