Möödunud nädalalõpul muutus mitmel pool Lõuna-Euroopas taevas oranžiks ja maapind oli kaetud oranžika liivakihiga, kuna tugevad tuuled kandsid Põhja-Aafrikast Sahara kõrbe liiva põhjasuunas.
PILDID JA VIDEO ⟩ Sahara kõrbe liiv värvis Lõuna-Euroopa taeva oranžiks
Prantsuse meteoroloogide teatel on Sahara kõrbest üle Vahemere puhuvad tuuled praegu tavalisest tugevamad, teatab bbc.com.
Lumi muutus oranžikaks nii Püreneedes kui Alpides, kaasa arvatud Šveitsis Anzere’is, kus mäesuusatajad lasid mööda «värvitud» mäenõlvasid alla.
Kummalist kollast taevast panid tähele samuti Prantsusmaa Lyoni elanikud, kes ei saanud aru, millest see tekkis.
Ameerika Ühendriikide kosmoseagentuur NASA teatas, et Maa looduse jälgimise satelliidi piltidel on näha, kuidas tuul kannab kõrbeliiva üle Vahemere Lõuna-Euroopasse.
Sahara on kõrb Aafrika põhjaosas, olles maailma suurim kuum kõrb ja kõrbetest Antarktika jääkõrbe järel suuruselt teisel kohal.
Läänes ulatub kõrb Atlandi ookeani rannikuni, lõunas Sahelini, idas Niiluse või Punase mereni ja loodes Atlase mäestikuni.
Saharas valitseb kuiv troopiline kliima. Põhjaosas sajab vähesel määral talvel vihma ning kesk- ja lõunaosas esineb vähesel määral suvist vihma.