/nginx/o/2021/02/01/13607000t1hebb0.jpg)
Nahk on meie suurim organ, pakkudes ühelt poolt kaitset väliskeskkonna kahjulikke mõjude eest, teisalt peegeldades meie organismi üldist seisundit. Olulist rolli naha tervislikus seisundis mängivad näiteks toitumine, ravimid, keskkonnategurid, stress, alkohol, ebakvaliteetsed kosmeetikatooted.
Nahahooldusrutiini eesmärgiks on tervisliku funktsioneerimise soodustamine ning seda Sinu nahatüübile sobivate ja keskkonnateguritele vastavate toodetega. Lihtsaim rutiin koosneb puhastamisest, niisutamisest ning päikesekaitsevahendist, kuid olenevalt Sinu naha eripärasustest võid vajada lisaabi. iSmile.ee toob teieni 15 olulist näohoolduse nõuannet!
Dermatoloogide soovitused Sinu naha heaks
1. Kasuta sobivaid tooteid
Võta arvesse oma nahatüüpi- kuiva naha puhul vajad Sa tugevamat niisutust kreemi või salvi näol, rasuse naha puhul võib niisutamiseks piisata geelist. Olenevalt kliimast vajab Sinu nahk erinevaid tooteid. Päikesepaistelise ja kuuma ilma korral vajab nahk kindlasti päikesekaitsevahendit, külma ja tuulise ilma korral tugevamat niisutajat, mis moodustab nahale kaitsebarjääri ning hoiab niiskust endas.
2. Toitu mitmekülgselt
Pane rõhku puu- ja köögiviljadele, mis lisaks vitamiinidele ja toitainetele sisaldavad nahale vajalikku vett. Ära unusta rasvhappeid, mida nahk kasutab lipiidide moodustamisel ning mida leidub näiteks seemnetes, pähklites, kalas või ubades. Kui Sa ei saa toidulaualt piisavalt vajalikke toitaineid, võid võtta lisaks vitamiine.
3. Niisuta nahka sees- ja välispidiselt
Kui Sinu keha on terve seespidiselt, väljendub see ka välispidiselt. Vaheta suhkrurikkad joogid vee vastu välja ja Su nahk tänab sind selle eest! Niisuta oma nahka Sinu nahatüübile sobiva kreemiga ning kui vajad lõõgastavat hoolitsust, proovi niisutavaid näomaske.
4. Kanna naha hooldustooted peale õiges järjekorras
Paljud näohooldustooted on olulised ning toodete täielikuks imendumiseks kanna kergema koostisega tooted esimesena ning anna igale tootele aega paar minutit imenduda.
5. Ära unusta koorimist
Koorimine on oluline samm eemaldamaks surnud naharakke ning aitamaks kaasa naha uuenemisele. Kasuta koorijaid 2-3 korda nädalas, et vältida naha kahjustamist.
6. Toida vitamiinidega välispidiselt
On ka välispidiseid viise oma nahka vitamiinidega toita, et saavutada terve välimus. C-vitamiini sisaldavad seerumid ja kreemid aitavad nahka päikesekahjustusest parandada ja panevad selle särama.
7. Masseeri oma nahka
Lisa oma näohooldusrutiini lõõgastav, paistetust alandav ja sära andev massaaž, mida saad teha kas kätega või selleks loodud tarvikutega.
8. Eemalda meik enne magamaminekut
Näonahale koguneb päeva jooksul rasu, higi ja mustus. Kõik see koos meigiga viib ajapikku ummistunud poorideni, seega ei piisa õhtuses puhastuses vaid meigieemaldus lappidest. Kasuta õrna puhastustoodet, olgu selleks siis geeli või kreemi baasil toode. Vajadusel võid rutiini lisada mitsellaarvee või näotooniku.
9. Ära katsu pidevalt oma näonahka
Kätele koguneb päeva jooksul palju baktereid, mis nägu katsudes kanduvad nahale ning võivad põhjustada vistrikke. Eriti oluline on hoiduda nende pigistamisest, sest avatud haava kaudu saavad bakterid siseneda Sinu nahka ning põhjustada suuremaid probleeme ning arme.
10. Kasuta lokaalseid ravivahendeid
Vistrikutega võitluses kasuta spetsiaalseid kuivatavaid ja baktereid hävitavaid tooteid, et nende levikut takistada.
11. Rohkem ei ole parem
Kümnete erinevate toodete kasutamine korraga ei garanteeri säravamat nahka, vaid võib kaasa tuua ummistunud poorid ja vistrikud. Mõnest kvaliteetsest tootest nagu näiteks puhastusvahend, niisutaja ja silmakreem piisab, et igapäevaselt nahka hooldada. Olenevalt Sinu naha vajadusest võib aeg-ajalt lisada nahahooldusrutiini ka tooniku, näomaski, õrna koorija või seerumi.
12. Ära kasuta aegunud tooteid
Aegunud nahahooldustoodetes võib lisaks bakterite tekkimisele koostis täielikult muutuda ning osutuda kahjulikuks Sinu nahale ja tervisele. Lisaks võivad tooted, mis sisaldavad vitamiine või päikesekaitsefaktorit, kaotada oma efektiivsuse.
13. Puhasta oma meigipintsleid sageli
Meigipintslitele koguneb aja jooksul meik, mustus ning bakterid. Ummistunud pooride vältimiseks on oluline meigipintsleid puhastada kord nädalas või vähemalt kord kuus olenevalt sellest, kui tihti Sa neid kasutad. On loodud spetsiaalsed pintslite puhastamise vahendid, mis aitavad tõhusalt õlibaasil meigitooteid, mustust ning baktereid harjastest eemaldada.
14. Maga piisavalt
Väsimus ja vähene magamine näitab oma märke lisaks halvale enesetundele ka näonahal. Proovi magada vähemalt 8 tundi ning vaheta oma vanad padjapüürid välja siidist padjapüüride vastu, et vältida kortsude teket ning aidata kaasa mõnusale ööunele!
15. Kuula dermatoloogi nõuandeid
Kui Sinu näonahk on probleemne ning vajab rohkem abi, kuula spetsialisti nõuandeid selle asemel, et kulutada aega erinevate toodete proovimisele, mis võivad Sulle hoopis kahju teha.