Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Gagast Gatesini: kuulsused, keda ühendab vasak käsi

Lady Gaga (V), Bill Gates (P).

FOTO: AdMedia/SIPA/AP Photo/Samuel Habtab/Scanpix

Ainult umbes 10 protsenti inimpopulatsioonist on vasakukäelised, mis tähendab, et enamik asju on disainitud paremakäelistele. See aga ei tähenda, et vasakukäelisus takistaks edu saavutamist. Kuidas muidu seletada asjaolu, et ühed maailma kõige edukamad ja austatumad inimesed on just vasakukäelised? Mõned neist nüüd ka teie ees, pilk peale!

1. Oprah Winfrey

Oprah Winfrey.

FOTO: LUCY NICHOLSON/REUTERS/SCANPIX

Kui ta ei juhi parasjagu oma meediaimpeeriumi, meeldib Oprah Winfrey'le veeta aega köögis maitsvaid toite valmistades. Kes on teda läbi ekraani kokkamas näinud, on ehk märganud ka seda, et ta segab alati vasaku käega. Seda ilmselgel põhjusel - ta on vasakukäeline!

2. Prints William

Prints William.

FOTO: Kensington Palace/via REUTERS/Scanpix

Tundub, et Briti kuninglik perekond toodab palju vasakukäelisi. Lisaks prints Williamile on/olid vasakukäelised ka kuninganna Victoria, kuningas George VI, kuninganna ema, kuninganna Elizabeth II, prints Charles ja prints George.

3. Neil Armstrong

Neil Armstrong.

FOTO: HO/AFP/Scanpix

Neil Armstrong on esimene Kuu peal käinud inimene. Sarnaselt paljudele teistele tollastele astronautidele, oli ta vasakukäeline.

4. Paul McCartney

Paul McCartney.

FOTO: Christopher Victorio/IS/MPI/Capital Pictures/CV/Scanpix

Mõned maailma parimad kitarrimängijad on vasakukäelised, sealhulgas Paul McCartney.

5. Barack Obama

Barack Obama.

FOTO: KEVIN LAMARQUE/REUTERS/SCANPIX

Kui Barack Obama 2009. aastal presidendina oma esimese täidesaatva korralduse allkirjastas, viskas ta nalja: «Täpselt nii, ma olen vasakukäeline, harjuge ära.» Tegemist pole siiski sugugi esimese Ameerika Ühendriikide presidendiga, kes on vasakukäeline. Neid on olnud omajagu, teiste seas näiteks Ronald Reagan ja George H.W.Bush.

6. Angelina Jolie

Angelina Jolie.

FOTO: SWNS/SCANPIX

Üllatus-üllatus, maailmakuulus näitlejanna Angelia Jolie kuulub samuti vasakukäeliste kampa. 

7. Lady Gaga

Lady Gaga.

FOTO: Richard Shotwell/AP/Scanpix

Kuigi kitarri mängimiseks kasutab Lady Gaga paremat kätt, on ta siiski vasakukäeline. Tulihingelised fännid on tõenäoliselt märganud. et autogrammide andmiseks või meikimiseks kasutab ta alati oma vasakut ehk domineerivamat kätt. 

8. Bill Gates

Bill Gates.

FOTO: JASON LEE/REUTERS

Microsofti asutaja Bill Gater on vasakukäeline, nagu oli seda ka Apple üks asutajatest Steve Jobs. 

9. Julia Roberts

Julia Roberts.

FOTO: SWNS/Scanpix

Kui fännid kogunevad näitleja ümber, lootusega temalt autogrammi saada, võib alatihti täheldada, et ta kirjutad neid just vasaku käega. 

10. Charlie Chaplin

CHARLIE CHAPLIN

FOTO: Rights Managed/Ronald Grant Archive / Mary Evan/Scanpix

Kuigi Charlie Chaplin oli peamiselt tuntud tummfilmiajastu näitlejana, võis teda aeg-ajalt näha ka viiul käes. Ja kui see juhtus, siis kõik tähelepanu pööranud fännid ilmselt märkasid, et ta kasutas mängimiseks alati oma vasakut kätt.