FOTOD ⟩ Belgia tennisenäitsikud tõotasid teineteisele truudust

Elu24
Copy
Belgia tennisemängijad Greet Minnen (paremal) ja tema tüdruksõber Alison van Uytvanck tähistavad võitu paarismängus.  2020. november.
Belgia tennisemängijad Greet Minnen (paremal) ja tema tüdruksõber Alison van Uytvanck tähistavad võitu paarismängus. 2020. november. Foto: Rob Prange/ZUMAPRESS.com

Belgia tipptennisistid Alison Van Uytvanck ja Greet Minnen on praegu WTA tuuri enim tuntud lesbipaar. Belglannad otsustasid jõuluõhtul kihluda ning andsid sellest teada sotsiaalmeedia kaudu.

Belgia näitsikud demonstreerisid fotol kihlasõrmuseid ning Greet Minnen võttis endale mehe rolli kommenteerides fotot sõnadega: «Ta ütles «jah».».

Alison Van Uytvanck ja Greet Minnen on teadaolevalt koos olnud juba viis aastat, kuid esimesed kõlakad naiste sügavamatest tunnetest teineteise vastu hakkasid levima 2018. aastal, kui Van Uytvanck avaldas sotsiaalmeedias paarist foto, mille allkirjastas nii: «Kaks aastat armastust sinu vastu.».

Kuigi kahe Flaami tennisepiiga suhe on olnud tennise ringkondades avalik saladus juba päris mitu aega, saavutas nende romanss kuulsuse tipu aasta tagasi Karlsruhe WTA 125K turniiril, kus nad avaringis vastamisi loositi. Favoriit Van Uytvanck võitis kohtumise kolmes setis. Kui tavaliselt lõpetavad mängijad matši vastast austava kätlemisega, siis belglannad vapustasid Saksa publikut kirgliku suudlusega, vahendas Tennisnet.

«Me ei saanud aru, mis toimub,» rääkis Van Uytvanck. «Äkki oli meil mõlemal järgmisel päeval sotsiaalmeedias üle 1000 jälgija rohkem. Me ei mõistnud, kuidas üks väike suudlus võib sellist tähelepanu äratada. Oli palju negatiivset norimist ja mõnitamist, aga ka positiivseid kommentaare. Kuu aega pärast seda tuli New Yorgis meie juurde üks mees, kes tänas meid, et julgustasime homoseksuaalsust avalikult tunnistama,» rääkis Alison.

Kindel paar nii väljakul, kui eraelus.
Kindel paar nii väljakul, kui eraelus. Foto: Rob Prange/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Van Uytvanck paikneb WTA edetabelis hetkel 64. ning tema kihlatu 108. positsioonil.

Samasooliste abielud on Belgias lubatud alates 2003. aastast, seda vaid kolm aastat pärast sealse kooseluseaduse jõustumist. Belgia on üks geisõbralikumaid riike maailmas, ka Belgia endine peaminister Elio de Rupo tunnistas avalikult, et on omasooihar.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles