K, 29.03.2023

Jalmar Vabarna ja Marianne Leibur avaldasid ühise emakeelse loo

Raadio Elmar
Jalmar Vabarna ja Marianne Leibur avaldasid ühise emakeelse loo
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Jalmar Vabarna ja Marianne Leibur
Jalmar Vabarna ja Marianne Leibur Foto: Silver Tõnisson

Jalmar Vabarna ja Marianne Leibur andsid välja ühise laulu «Õhtu ilu». Vabarna rääkis ettevõtmisest lähemalt raadio Elmar hommikuprogrammis.

Audrust pärit rahvalaul on kitarristi ja laululooja Jalmar Vabarna kevadel ilmuva sooloalbumi esimene singel. «Olen mitu aastat mõelnud, et tahaks mõne lauljaga oma tulevase albumi kontekstis koostööd teha. Siiamaani pole seda õiget teele sattunud. Otsisin lauljat, keda ma väga hindan, kes on sümpaatne ja ühtlasi ka väga hea naislaulja. Samal ajal otsisin ka inimest, kes pole veel nii tuntud. Olen Mariannega kohtunud erinevatel sündmustel, nüüd korraga lõi nagu välk selgest taevast - just tema ongi see, keda olen otsinud,» avaldas Vabarna.

«Salvestasin detsembri alguses mitu soololugu ning tahtsin nad kõik koos selle lauluga välja anda. Siis sain aru, et Marianne kaasamine ei luba tähelepanu hajutada, sest tegemist on täiesti unikaalse ja suurepärase lauljaga. Mul on nii hea meel, et ta kampa lõi. Lisaks sellele, et Marianne on jazzlaulja, mängib ta ka folkbändis Pillikud - just tänu sellele asjaolule me teed ristusid juba paar aastat tagasi Seto Folgil,» kirjeldas Vabarna.

Vabarna tõi välja, et taasavastas loo «Õhtu ilu» täiesti juhuslikult. «Olin just vahetult ühele kolleegile nõu andnud, et ta võiks ühe rahvalaulu seade teha. Ja kohe peale seda, mingi koristamise käigus, leidsin keldrist Ülo Tedre ja Veljo Tormise koostatud raamatu «Uus Regilaulik». See raamat on õpingute ajal igal pärimusmuusikul alati taskus! Koristamise käigus avasin kogumiku juhuslikult just selle loo lehelt! Teadsin laulu ka juba varem aga see konkreetne hetk tõi kõik otsad kokku ja mõtlesin, et appi, kui ilus see on. Võtsin kitarri ja seade sündis loetud minutitega,» kirjeldas muusik loo sündi.

Marianne Leibur oli Vabarna koostööpakkumise üle positiivselt üllatunud. «Jalmari looming on mulle alati korda läinud ning võtsin rõõmuga koostööpakkumise vastu. Minu jaoks on pärimusmuusikal ja emakeelel sügav jõud ja tähendus ning ma hindan väga, kui lugu on loodud kandes ka emotsionaalset väärtust,» kirjeldas Leibur.

Vabarna lisas, millest mõtet laul «Õhtu ilu» kuulajale edasi kannab. «See räägib sellest, kui tore on laulda. Ja kui laulame, siis see lisab me elule palju lisaväärtust ning ilu. Meie laulurahvana võiksime seda kaunist mõtet rohkem edasi kanda,» märkis Jalmar Vabarna raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!».

Märksõnad
Tagasi üles