T, 6.06.2023

PILDID ⟩ Väikeste hiinlaste elu on lihtsam, kui oli nende vanaisal

Inna-Katrin Hein
Facebook Twitter
Comments
Ülemisel pildil: vanasia Li Changde ja ta kaks lapselast Li Qingyi ja Li Siyu liikumas Hetou küla teel 13. detsembril 2018. Alumisel pildil: vanaisa ja ta kaks lapselast oma uues elukohas
Ülemisel pildil: vanasia Li Changde ja ta kaks lapselast Li Qingyi ja Li Siyu liikumas Hetou küla teel 13. detsembril 2018. Alumisel pildil: vanaisa ja ta kaks lapselast oma uues elukohas Foto: Yang Wenbin/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Hiina keskvõimud üritavad maapiirkondades elavate inimeste elujärge parandada, ehitades neile uusi linnu, kus on olemas kõik eluks vajalik, kaasa arvatud koolid, lasteaiad ja kauplused.

Rajatud uuslinnad on hiina laste elu muutunud, sest kui nende vanaisad ja isad käisid kooli kilomeetreid ja tee läbimiseks kulus paar tundi, siis järglased jõuavad linnas kooli 10 minutiga, teatab Zuma Press oma fotoloos.

Üks uus linn asub Edela-Hiinas Guizhou provintsis Dafangi maakonnas ja kannab nime Shexiang. Sinna kolisid Hetou külas asunud vanast talumajast 68-aastane vanaisa Li Changde ning ta kaks lapselast, 8-aastane Li Siyu ja 6-aastane Li Quingyi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles