T, 5.12.2023

Roger Federer loobus 2021. aasta Australian Openist

Elu24
Copy
Roger Federer ei osale 2021. aasta esimese suure slämmi turniiril Austraalias.
Roger Federer ei osale 2021. aasta esimese suure slämmi turniiril Austraalias. Foto: Francesca Ceciarini/SIPA/Francesca Ceciarini/SIPA/Scanpix

Šveitsi tenniselegend Roger Federer on ennast 2021. aasta Austraalia lahtistel meistrivõistlustel osalejate nimekirjast maha võtnud. Federer jätkab treeninguid, et lõplikult paraneda eelmisel aastal saadud põlvevigastusest, teatas šveitslase agent.

Federer pole pärast eelmise aasta Australian Openi poolfinaalmatši Novak Djokovici vastu võistelnud. Käesoleval aastal tehti talle kaks põlveoperatsiooni.

Seega 39-aastane Šveitsi supertäht Melbourne`i ei sõida. Australian Open algab uue plaani kohaselt järgmise aasta 8. veebruaril ning kestab kuni 21.veebruarini.

«Roger on otsustanud mitte mängida 2021. aasta Austraalia lahtistel, vaatamata sellele, et tema edasiminek põlvevigastuse ravimisel ja võistlusteks vajaliku füüsilise konditsiooni saavutamisel on märkimisväärne,» teatas Tony Godsick AP-le. 

«Pärast tiimiga konsulteerimist otsustas Federer, et tema jaoks parim on vaadata asjale pikema perspektiiviga ning võistlustennisesse naasta pärast Australian Openi lõppu.»

«Algaval nädalal alustame läbirääkimisi nende turniiride korraldajatega, mis algavad veebruari lõpus. Ja vastavalt sellele ehitame üles võistlusgraafiku.»

Federer on kuuekordne Austraalia lahtiste üksikmängu tšempion, viimati võitis ta Australian Openi 2018. aastal. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles