PILDID Vaata, milliseid ingleid leidub Pirital elava naise kodus

Elu24
Copy
Pirita elanik Aime Vaggo kogub ingleid.
Pirita elanik Aime Vaggo kogub ingleid. Foto: Aime Vaggo erakogu

Pirita linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Aime Vaggo inglikogus on üle saja eri suuruse ja näoilmega kujukese.

Jõuludeks üllatas Pirita linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Aime Vaggo kolleege väikese inglinäitusega. Ta pakkis lahti hoolikalt karbikestesse pakitud kujukesed ja sättis need vaatamiseks.

Aime Vaggo on ingleid kogunud üle kümne aasta. «Esimese ingli ostsin ühest kunstikauplusest,» meenutas Vaggo.

Naise sõnul jõudis ta ingliteni eelkõige oma lähedastega seotud traagika tõttu.

«Ingel on ju headuse kehastus, nad toovad meie ellu valgust, armastust ja headust ning hoolitsevad selle eest, et meie eludes oleks vähem kurjust, vägivalda ning hoolimatust,» lisas Vaggo veel põhjuse, miks hakkas ingle.

Aime Vaggo inglikogust leiab igasuguseid kujukesi.
Aime Vaggo inglikogust leiab igasuguseid kujukesi. Foto: Aime Vaggo erakogu

Ingleid on Aime Vaggo kodus igal pool – nii tubades kui ka köögis. Neid seisab aknalaudadel, neid on lendavaid ja rippuvaid ning mõned on end seadnud külmkapi ukse peale.

«Ma ostan ka kalendreid inglitega ja küünlajalgu,» sõnas Vaggo, kelle kodus on üle saja ingli.

Aime Vaggo ei jäta reisilt mõnda inglit kaasa ostmata ja nii ongi tema kogus ingleid maailma eri paigust. «Kõige väiksem, tibatilluke kahesentimeetri pikkune hõbedane inglike on toodud Soomest,» ütles reisida armastav Vaggo.

Inglite hulgas on nii neid, kes istuvad, aga ka neid, kes lamavad.
Inglite hulgas on nii neid, kes istuvad, aga ka neid, kes lamavad. Foto: Aime Vaggo erakogu

Aga tema kogus on ka ingel, mis on soetatud Moskva Uspenski katedraalist, kirikust, kus on ristitud vene valitsejad. «Kõige armsamad on laste meisterdatud inglid, olen neid oma kogusse ostnud näitusmüükidelt,» märkis ingliusku Vaggo.

Muusikat armastava Vaggo kogust leidub ka pillidega ingleid.
Muusikat armastava Vaggo kogust leidub ka pillidega ingleid. Foto: Aime Vaggo erakogu

Vaggo on Pirital sotsiaalhoolekandes töötanud 27 aastat. Peale inglite kogumise on tema hobid jooga ja ujumine ning toalillede kasvatamine. Vaggo laulab lisaks ka folklooriansamblis Liiso ja Tallinna Raekooris.

Tagasi üles