JÕULUKONTSERT Kanal 2 toob imelise kirikukontserdi koju kätte: laulavad Elina Nechayeva, Tanel Padar jt

Kanal 2
Copy

24. detsembri kell 19 toob Kanal 2 televaatajate ette heategevusliku kontserdi «Jõulud kirikus», kus astuvad üles Elina Nechayeva, Andrei Bogach, Tanel Padar, Sissi Benita ja mitmed teised armastatud artistid.

Naudi saadet uuesti VeebiTVs:

«Kanal 2 on juba aastaid püüdnud südamlike heategevussaadetega tuua sära Eesti inimeste silmadesse, on selleks siis vastsündinute ja enneaegsete beebide jaoks vajalike aparaatide soetamine, raskelt haigete laste unistuste täitmine, vähihaigete laste perede abistamine või hoopis üliolulise kõnniroboti soetamiseks vajaliku summa kogumine,» kõneles Kanal 2 produktsioonijuht Mari-Liis Veskus. «Traditsiooniliselt toob Kanal 2 ka tänavusel jõulukuul ekraanile ühe heategevusliku erisaate, mis seekord valmib koostöös Kirikufondiga. Teeme vaatajate hingele pai ning kutsume kõiki läbi teleekraani nautima lummavalt kaunist heategevuslikku kirikukontserti «Jõulud kirikus», millega kogutakse annetusi Tartu Maarja kiriku torni täielikuks taastamiseks

«Meil kõigil seostub pühade aeg piparkookide, glögi, kingituste ja kaunite jõulumeloodiatega. Muusikutel on see aeg tavaliselt aasta kõige tihedama kontsertgraafikuga, kuid tänavu veedetakse rohkem aega pere ja lähedaste keskel,» rääkis laulja Elina Nechayeva. «See on imeilus aeg väärtuste läbimõtlemiseks. Andmisest ja headest tegudest, isegi kõige pisematest, tekib suur rõõm südamesse ja iga hea tegu jätab oma jälje abivajajate hinge. Vaiksed perekesksed pühad on parim aeg mõelda läbi, mis on meile oluline ja kuidas saame teisi aidata.»

«Aastasadu on eestlased nii maal kui ka linnas tähistanud jõule aasta kõige tähtsaima pühana ning sõltumata usutunnistusest või igapäevasest sidemest kirikuga, seavad tuhanded inimesed jõululaupäeval sammud sadadesse Eestimaa kirikutesse,» sõnas EELK peapiiskop Urmas Viilma. «Südamelähedast tava pole takistanud ei sõjad, võõrad riigikorrad ega haiguspuhangud. Nii ei jää jõulud ära ka praeguse viiruse pärast, kuid siiski tasub olla ettevaatlik ning hoida nii enese kui ligimeste tervist. Seepärast jõuab tänavune jõuluõhtu kirikust televiisori vahendusel kõikidesse Eestimaa kodudesse».

Annetusi kogutakse telefoni teel, et anda igale eestimaalasele oma kodus või pühadelauas võimalus ühe telefonikõnega panustada meie kultuuripärandi ühe uhkeima ja väärtuslikuma osa – Eesti kirikute hüvanguks. 

Pidulik kontsertõhtu Tartu Jaani kirikust jõuab Kanal 2 vaatajate ette 24. detsembril algusega kell 19.00 ning kordusena 27. detsembri hommikul kell 10.00. Annetada saab saate ajal, helistades telefoninumbrile 900 0002 annetad 5 eurot, helistades 900 0003 annetad 10 eurot ja helistades 900 0004 annetad 25 eurot.

Kirikufond (täisnimega SA EELK Toetusfond, www.kirikufond.ee) on asutatud 09. jaanuaril 2018. Fond kogub heategevuslikke annetusi EELK kirikute toetuseks, nii kirikuhoonete renoveerimiseks ja korrastamiseks kui ka vaimuliku töö tegemiseks. Fondi nõukokku kuuluvad Indrek Laul, kes on nõukogu esimees, Heiti Hääl, Jüri Ehasalu, Jüri Kraft, Marge Sophie Vinkelberg, Mart-Järvo Hirtentreu, Urmas Viilma ja Väino Kaldoja. Toetajad on ettevõtjad Ahti Aho, Enn Kunila, Urmas Sõõrumaa, Neinar Seli, Parvel Pruunsild, Karol Kovanen, Tiit Kõuhkna.

Jõulujutte Elina Nechayeva ja Urmas Viilmaga «Õhtu!» saates: 

Traditsiooniliselt mahub Kanal 2 jõulunädalasse meeleolukaid erisaateid, toredaid animaseiklusi ja kogupere jõulufilme ning heategevus.

Esimene jõulupüha on Kanal 2s taaskord käpardlike politseikadettide meelevallas. Politseiakadeemia komöödiafilmid alustavad laupäeva lõunal ja naerutavad läbi päeva, hilisõhtuni välja. Teine jõulupüha kulgeb aga toredate ja südamlike koguperefilmide ja jõulukomöödiate rütmis.

Kanal 2 soovib kõigile rahulikke pühi!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles