N, 30.11.2023

Hüvastijätt? Roger Federer Šveitsi spordiauhindade tseremoonial: mine tea, kas ongi see hetk...

Elu24
Facebook
Comments
Roger Federer 2019. aastal Baseli turniiril.
Roger Federer 2019. aastal Baseli turniiril. Foto: BEAUTIFUL SPORTS/G. Hubbs via www.imago-images.de/imago images/Beautiful Sports

Šveitsi tennisemaestro Roger Federer ütles pühapäeval Šveitsi spordauhindade tseremoonial, et taastumise kahest vasaku jala põlvele tehtud operatsioonist on võtnud oodatust kauem aega. 

Ta lisas, et pole sugugi kindel, et ta järgmise aasta veebruaris algavateks Austraalia lahtisteks meistrivõistlusteks valmis on.

2021. aasta augustis 40-aastaseks saav Federer pole võistelnud pärast käesoleva aasta alguses Melbourne Park`is Novak Djokovicilt saadud poolfinaalikaotust. 20-kordne suure slämmi turniiride võitja rääkis, et oktoobris sai ta juba peaaegu valutult harjutada ning loodab väga, et õnnestub tennisekarussellil järgmise aasta esimesel slämmil kaasa lüüa.

«Tegelikult ma lootsin, et olen oktoobris juba sajaprotsendilselt valmis võistlema. Kuid päris valmis pole ma siiani. Ütlen ausalt, et läheb raskeks,» sõnas Federer.

«See, et vaja läks ka teist operatsiooni, oli tegelikult tohutu tagasilöök, kuid viimase poole aasta jooksul on toimunud siiski stabiilne paranemine. Vaatame, mida toovad kaks järgmist kuud. Olen peamiselt kõvasti füüsilist teinud, eks näis, milline mu tennisevorm on.»

Australian Open oli planeeritud 18.-31. jaanuarini, kuid hetkel on informatsioon selline, et turniir peaks algama 8. veebruaril ja lõppema 21. veebruaril.  

Kuid isegi mõnenädalane edasilükkamine ei pruugi kuuekordse Austraalia lahtiste tšempioni jaoks piisav olla.

«Jah, käib võidujooks ajaga. Huvitav, kas Australian Open algab ikka 8. veebruaril või mitte. Olgem ausad, mida hiljem turniir algab, seda parem mulle. See annaks mulle kasvõi pisutki lisaaega,» rääkis Federer.

Pühapäevasel tseremoonial anti teada, et Federer on valitud Šveitsi viimase 70 aasta parimaks sportlaseks. 

«See on uskumatu au. Ma siiralt loodan, et mul on midagi anda jäänud ka järgmiseks aastaks. Kuid, kui ka ei ole, siis võib olla on siin spordiauhindade jagamisel minu sportlastee kaunis lõpp,» lisas šveitslane.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles