«Tulen linna ja kümne aasta pärast juhin «Õhtu!» saadet – poleks seda elu sees arvanud!» Eesti üks popim telemeelelahutaja Robert Rool (29) räägib pikas usutluses, kuidas ühest Järvamaa raadiohäälest sai mees, keda teavad ilmselt kõik Eesti televaatajad.
On teisipäev kell 22 ja järjekordne «Õhtu!» saade on just lõppenud. Veel mõned pildiseeriad külalistega, grimmiruumis meik maha, eetririided enda omade vastu ning tavaline õhtu on läbi.
Robert sätib end vestluseks samasse grimmitooli – väike väsimus pikast päevast silmades, kuid ikka sama positiivne ja energiline, nagu ta on.
Esimesed sammud meediatöös
7-aastaselt Lehtsest Paidesse kolinud Robert õppis toonases Paide ühisgümnaasiumis. 10-aastaselt oli tema päevagraafik täis hobisid, hommikul kell 8 algas kool, tundide järel koju, sealt muusikakooli, siis korvpallitrenni ja õhtu lõpuks tantsutrenn ka veel.
«Kui eakaaslased hakkasid 13–14-aastaselt avastama alkoholi, korraldasid pidusid/kogunemisi, siis mul oli iga päev nii palju tegevusi, et minu jaoks oli see valik, kas pigem tüdrukutega suhelda ja hängida või käia pidudel. Mina valisin tüdrukud,» meenutab ta naerusuiselt.
Enne 8. klassi oli Robert pigem tagasihoidlik, kuid puberteediiga tõi suurema julguse. «Ma olin tihti õpetajatele pinnuks silmas, sest mul oli alati väga palju küsimusi.» 9. klassis tegeles ta aktiivselt korvpalli ja tantsimisega, lisaks näiteringid ning õpilasesindus, kus tekkis julgus enda arvamusele.
Julgus viis edasi Järvamaa kohaliku Kuma Raadio uudistetoimetajaks ning 17-aastaselt tuli sama raadiojaama konkursil nelja võitja sekka. «Kuna ma olin alles nii noor, see töö lasi oodata umbes pool aastat.»
Suur huvi meediatöö vastu saigi sealt alguse. «Kui saaks kuskilt kuulda seda esimest saatelõiku. Mäletan sekundi täpsusega, kui närvis ma olin, kui kõvasti värisesin, kui vähe teadsin, mida eetris öelda. See oli üks hirmus päev mu elus, kuid kui seda poleks olnud, siis ma poleks siin.»