Põrandaalune Deterrence Dispensed loob oma ideaaltulevikku, kus igal inimesel on jälitamatu tulirelv. Kuigi kogu tegevus käib internetis, näitab värske dokfilm, et tulemused on käega katsutavad.
Mõne jaoks võib relvade 3D-printimine tunduda ulmeline kontsept. Siiski on see «tööstusharu» alates esimese 3D-relva avalikustamisest 2013. aastal tohutult arenenud. Täna suudetakse tagatoas valmistada pärisrelva välimusega isendeid, mis taluvad tuhandeid laske ja on riigivõimule jälitamatud.
USA tõeliselt liberaalsed relvaseadused on 3D-relvad vastu võtnud avasüli. Neid võib tagatoas valmistada igaüks nii kaua, kuni ta neid suisa müügiks ei tooda. Samuti ei keela riik ka teiste «kummitusrelvade» valmistamist.
Euroopas on aga teised lood. Jake Hanrahani dokfilmi «Illegaalsed 3D-prinditud relvad Euroopas» fookuses olevas avaldamata Lääne-Euroopa riigis võib relvade valmistamise eest pikaks ajaks trellide taha minna.
Rahvusvahelised relvaanarhistid
Seepärast esineb rühmituse Deterrence Dispensed (DD) juht ka näota. Ainus, mis tema kohta avaldatakse, on internetinimi jStark. Kommentaatorid spekuleerivad tema tugevalt moonutatud hääle põhjalt, et tema aktsent võib viidata Hollandi päritolule.
«Mina arvan, et tulirelvade kandmine on inimõigus,» tegi jStark oma ideed lihtsaks. «Politseil, sõjaväel on tulirelvad,» selgitas ta. «Inimesel peab olema individuaalsel tasemel aga sama jõud, mis valitsusel.» JStarki väitel muutuvad valitsused üha autoritaarsemaks, võttes inimestelt samas õigusi. «Hiina juba on täielik kuradi õudusunenägu,» tõi ta näiteks.
Nii võttis ta eeskuju USA relvaentusiastidest ja kogus nähtamatute kaasmõtlejate tiimi. Interneti kaudu kogus ta samasuguseid «äärmiselt relvaentusiastlikke» inimesi, nagu ta ise. DD on tema väitel võimalikult detsentraliseeritult teha võimatuks relvaseaduste jõustamine.