GALERII ⟩ «Apteeker Melchiori» võteteks valmivad Mustpeade Maja ja raekoja saali koopiad

Spekter
Copy

Sel pühapäeval, 29. novembril filmitakse «Apteeker Melchior» filmisaaga viimase ehk kolmanda osa üks võtmestseenidest – õllemaitsmispidu, mis leiab aset selle tarbeks Haabneemes asuvasse stuudiosse ehitatud Mustpeade Maja saalis.

«Apteeker Melchiori» filmide produtsendi Armin Karu sõnul ehitatakse Haabneemes asuvasse Black Box Studiosse filmivõtete jaoks kaks kuulsat saali: Mustpeade Maja ja Tallinna Raekoja saal. «Võib tekkida küsimus, miks me ei kasuta originaalruume Tallinna vanalinnas. Põhjus on selles, et nii Mustpeade Maja kui raekoda on Tallinna linna esindushooned, mida kasutatakse aktiivselt tänaseni. Ruumides on tehtud remont ja need vastavad kaasaegsetele ürituste korraldamise nõuetele. Võib öelda, et meie keskaegse filmi jaoks on saalid liiga heas korras ja tänapäevased.»

Produtsent Esko Rips lisas, et kuna filmitootmine eeldab avaraid ruume, siis on parem rajada ruumide prototüübid filmistuudiosse. «Eestis puudub selliste mastaapsete filmiprojektide jaoks vajalik filmistuudio või -linnak. Black Box Studio oli praegu parim võimalik valik, aga tegelikult vajaksime suuremaid ruume. «Apteeker Melchiori» stseene käisime lisaks Tallinna vanalinnale filmimas Narva ja Kuressaare linnustes ning Lätis asuvas Cinevilla linnakus. Oleme väga lootusrikkad, et juba järgmisel aastal rajatakse ka Tallinnasse Paljassaarde selliste suurte projektide sündimist toetav filmistuudio,» sõnas Rips.

Haabneeme stuudiosse ehitatud Mustpeade Maja saalis lavastatakse tõelised keskaegsed peod, mis on kolmanda filmi võtmestseenideks. «29. novembril filmitakse õllemaitsmispidu, kus toimuvad pöörded annavad Melchiorile idee aset leidnud mõrvade müsteeriumi lahendamiseks. Lisaks võetakse Mustpeade Maja saalis üles traditsioonilisele papagoilaskmisele järgnenud pidu, kus austatakse ja ülistatakse küttide kuningat. Meeleolu loovad moosekandid, akrobaadid ja veiderdajad – just nii nagu see keskajal kombeks oli,» rääkis Armin Karu.

Karu sõnul on tänavune aasta muutnud filmitootmist oluliselt: «Filme ei saa distantsilt teha, aga igapäevane temperatuuri mõõtmine ja maskikandmine on meil saanud normiks. Kui tänavu jäetakse päris peod ära, siis keskaegse filmipeo saab õnneks lavastada vähendatud koosseisus ja turvaliselt.»

«Apteeker Melchiori» triloogia võtted lõppevad detsembris, kui võetakse üles kolmanda filmi viimased stseenid.

«Apteeker Melchiori» filmid

Triloogia esimene mängufilm «Apteeker Melchior» põhineb Indrek Hargla romaanil «Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus» ning Indrek Hargla, Elmo Nüganeni ja Olle Mirme kirjutatud originaalstsenaariumil. Avafilmis tuleb apteeker Melchioril lahendada äsja linna saabunud kuulsa ordurüütli mõrvalugu. Peategelane avastab, et ohver jahtis saladuslikku Tallinna vangi, kelle jäljed viivad kohalikku dominiiklaste kloostrisse. Kui seejärel mõrvatakse kolm kloostriga seotud inimest, hakkab hargnema vapustav müsteerium.

Triloogia teise filmi «Apteeker Melchior. Viirastus» stsenaariumi kirjutamisel on aluseks võetud romaan «Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus». Kolmanda filmi «Apteeker Melchior. Timuka tütar» stsenaarium sai ainest Hargla samanimelisest romaanist.

Film võetakse üles Tallinnas, Narvas, Purtses ja Kuressaares ning lisaks on Riia lähistele võtete tarvis ehitamisel keskaegne linnak. 

Keskaegse krimitriloogia režissöör on Elmo Nüganen («1944», «Nimed marmortahvlil»), stsenaariumi autorid on Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme. Filmi produtsentideks on Kristian Taska Taska Filmist («1944», «Nimed Marmortahvlil», «Talve», «Klassikokkutulek»), Esko Rips Nafta Filmsist («Supilinna Salaselts» ja sügisel kinodesse jõudev spioonipõnevik «O2»), Armin Karu HansaFilmist («Tõde ja õigus» kaastootja) ja Tanel Tatter ning Veiko Esken Apollo Film Productionsist («Talve» ja «Vanamehe filmi» kaastootjad). Eesti ja Läti koostöös valmiva triloogia kaasprodutsentideks on Jānis Kalējs (Film Angels Productions, Läti) ja Philipp Kreuzer (Maze Productions, Saksamaa). Operaator on Mihkel Soe ning kunstnik Matis Mäesalu.

Filmis astuvad üles Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Martin Kork, Franz Malmsten, Amanda Hermiine Künnapas, Alo Kõrve, Marko Matvere, Volli Käro, Jaan Pehk, Hendrik Toompere, Maris Lüüs, Alo Kurvits, Ursel Tilk, Raivo Trass, Rain Simmul, Carmen Mikiver, Kert Mõttus, Egon Nuter, Eduard Salmistu, Eduard Tee, Riina Maidre, Tarmo Männard, Tiia Lauring, Tiit Palu, Loviise Kapper jt. 

Triloogia tootmiseelarveks on 6 miljonit eurot. Esimese mängufilmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Triloogia tootmisele aitavad kaasa ka Viru Filmifond, Saarte Fond, National Film Centre of Latvia, Elisa ja Kanal2.

Esimene mängufilm «Apteeker Melchior» jõuab kinodesse järgmise aasta sügisel. Teise filmi võtted algavad septembris ja kolmanda filmi võtted novembris 2020. Teine ja kolmas mängufilm linastuvad 2022. aastal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles