Lisaks Raekoja platsile üles pandud jõulupuule saab imetleda ka teisi jõulukuuski ning nautida tantsivaid, laulvaid ja muinasjutte lugevaid vaateaknaid. Harju tänaval on näiteks juba oma 15. hooaega alustamas uisuplats, mis on läbi aastate olnud väga populaarne.
«Peale selle pakub linn sellel aastal tavapärasest rikkalikumalt talvevalgust ja dekoratsioone, mida on üle linna kokku 300,» rõõmustas Haukanõmm.
Valgusetendused ja salamets
Lisaks juba tuttavatele valgustatud puudele ja purskkaevudele, valguskettidele ja -skulptuuridele ning jõulukuuskedele saab tänavu näha ligikaudu sadat uut valguslahendust. Jõuluajaks saab linnast justkui muinasjutumaa, kus jalutada ning uusi elamusi otsida.
4.-6. detsembril toimub Tornide väljakul minifestival «Väike valgus», kus Eesti valguskunstnikud näitavad oma töid. «Tornide väljakust saab ajas muutuv park, kuhu samuti lisandub uusi installatsioone kogu detsembri vältel,» lubas Haukanõmm. Toompargis Snelli tiigi kõrval hakkavad «kasvama» kõikidest linnaosadest kokku toodud valgustammed, ühtekokku kaheksa puud.
«Uue turu platsile rahvusooper Estonia kõrval aga kerkib kuuskede salamets ehtsa kuuselõhnaga. Need on vaid mõned näited, avastamist jätkub igaühele, igaüks saab leida oma jõulumaagia,» lisas Haukanõmm.
Jõuluaeg ja aasta lõpp on heategude aeg - ka tänavu saab igaüks meist midagi head korda saata, kui käitub vastutustundlikult, kandes maski, hoides distantsi ja püsides haigena kodus, rõhutas Haukanõmm.
Kuidas on seis aga aastavahetuse paiku vanalinna ja kesklinna baaridega, ei osanud Haukanõmm veel öelda. «Valitsus on pikendanud öist alkoholimüügi piirangut 26. jaanuarini ning kas baarid saavad aastavahetusel avatud olla, ei oska praegu veel öelda,» sõnas Haukanõmm.