VIDEO ⟩ Riigiduuma liige astus Venemaa vutikoondise eest eluhalva mängu teinud väravavahi kaitseks välja

Elu24
Venemaa koondise väravavaht Guilherme.
Venemaa koondise väravavaht Guilherme. Foto: OZAN KOSE/AFP/Scanpix

Jalgpalli Rahvuste liiga kuuenda vooru kolmapäevases kohtumises sai Venemaa koondis Belgradis Rajko Mitici staadionil hävitava 5:0 kaotuse Serbialt.

Venemaa koondise väravapostide vahel seisis brasiillane, 34-aastane Guilherme Marinato. Juba 10. mänguminutil kõmmutas Marseille Olympique`s mängiv Nemanja Radonijc kauni löögi kollkipper Guilherme selja taha. Serbia jõudis esimesel poolajal väravaraamidesse teha veel neli lööki, millest koguni kolm Venemaa koondise väravavahi selja taga väravavõrgus maandusid.

Vaata Serbia-Venemaa kohtumise väravaid siit:

Brasiillane kutsuti pärast ebaõnnestunud avapoolaega pingile ning teisel poolajal kaitses Venemaa väravat osseet Soslan Džanajev.

Statistikaportaal Whoscored hindas Venemaa kodakondsusega brasiillase esitust Rahvuste liiga kuuendas voorus kõige madalama hindega: 5,2, vahendas sport-express.ru.

Kolmapäeval Venemaa koondise kaptenipaela kandnud Georgi Džikija ütles pärast hävingut vutiväljakul, et rääkida pole eriti millestki. «Tahan lihtsalt vabandada selle segaduse pärast, mis täna platsil toimus. Vastutus kaotuse eest lasub mängijatel. Me kukkusime läbi. Palun vabandust kõigilt, kes tänast matši nägid, see oli häbiväärne,» sõnas ta.

Venemaa koondise väravavahi kaitseks on välja astunud aga isegi Riigiduuma liikmed. Venemaa Riiguduuma liige Igor Lebedev ütles, et ei maksa ühe ebaõnnestunud kohtumise pärast Guilhermet risti lüüa. «Eelmises kohtumises Türgiga polnud ta paha. Venemaa meistrisarjas hoidis ta Moskva Lokomotivi eest kuus mängu järjest värava puutumatuna. No lasi ühel poolajal neli tükki ära lüüa, juhtub. Õige mul asi. Hetkel vajab Guilherme meie toetust. Kedagi ei vallandata esimese ebaõnnestumise peale,» rääkis Lebedev.