Ossinovski lisas, et tal on ka palju kolleege poliitikas, kes nüüd kahetsevad, et nad oma laste esimestel aastatel töö kõrvalt kodus ei olnud. Tsahkna, kes kolm aastat tagasi poliitikast lahkus, lisas, et otsuse üheks oluliseks põhjuseks olidki just tema lapsed.
Kuigi endised ministrid nõustusid, et üldjuhul aktsepteeritakse poliitikas isarolli tähtsust ja seda, kui peab näiteks seetõttu kuskile minema. Samas tõdes Ossinovski, et seda kultuuri pidi kujundama ja tõi Ossinovski välja paar negatiivsemat kogemust.
«Kui mina jäin esimese lapsega kümneks päevaks isa puhkusele, siis nii mõnigi ka minu erakonnast küsis, et «kuidas siis nüüd nii et kas sul siis naist polegi?».»
Teinegi näide puudutas kolleege, kes palusid tal kauemaks jääda, kuigi poliitik pidi lapsele lasteaeda järgi minema. «Kabineti istungil ma mäletan ise, see oli Rõivase valitsus, kus oli mingisugune tähtis küsimus, mis puudutas minu haldusala juhtimist ja seal ei jõutud kokkuleppele, sest keegi oli vastu. Ja siis 10 minutit enne kuute ma ütlesin, et pean ära minema,» kirjeldas Ossinovski, kes pidi selgitama, et ei saa kauemaks jääda, sest lasteaed läheb kinni.
Tsahkna mäletab ka seda, kuidas ta oli Ossinovskiga arutanud aja planeerimist ja seda, kuidas kolleegid sellest aru ei saa.
Intervjuu jooksul arutasid poliitikud ka seda, millised poliitikule omased omadused neile isana on kasuks tulnud. Ossinovski tõdes, et selleks on kannatlikkus ja empaatia. Kiik nõustus, et empaatia on tõepoolest oluline: «Laps ei ole väike täiskasvanu vaid väike inimene ja temal on oma arusaamad, oma maailm ja sul tuleb olla tema maailma osa, mitte eeldada, et tema on sinu maailma osa.»
Täispika intervjuu poliitikutega leiad SIIT.