Raadio Elmar saates «Ikigai» olid külas maailmarändurid Juhani Särglep ja Katri Palm. Noored tegelevad suunamudimise, produktsiooni ja oma elustiilibrändiga, kuid mis on nende töö tegelik eesmärk? Kuidas annab ühendada oma hobi ja töö? Kõike seda ja rohkem veelgi uuris saatejuht Henri Laumets.
Maailmarändurid Juhani Särglep ja Katri Palm: ennekõike teeme oma tööd julgustamise ja inspireerimise huvides
Sotsiaalmeediast tuule tiibadesse saanud Juhani ja Katri ei ole vaid maailmarändurid ning suunamudijad. Neid ühendab ühine kirg rändamise, teiste inspireerimise ning uue meedia loomise vastu.
«Mul on nii hea meel, et meile on üldse selline äge võimalus antud. Saame pakkuda ja näidata maailmale midagi lahedat! Teeme oma elamustest videosid ja seejuures on võimalus jõuda järjest suurema hulga inimesteni. Varem selliseid kanaleid ja võimalusi polnud. Me teeme oma tööd ennekõike teiste julgustamise ja inspireerimise eesmärgil,» lisas Juhani Särglep.
«Vaatasin kunagi aastaid tagasi ühel reisil lainetel surfavaid ja liiva sees möllavaid noori, see tunduski nende igapäevane elustiil. Mõtlesin, et tahan ka midagi sellist kogeda. Elad siin külmas Eestis...aga elus peab ju midagi rohkemat olema. Nii me siis alustasimegi. Alguses tavaliste tšarterreisidega ja sealt arenes asi edasi. Nüüd teame, et meie tööga on võimalik «üheksast viieni» töörütmist välja saada. Teame ka seda, lemmikhobiga on võimalik endale sissetulek tekitada. Meie töö ja tegemised ongi ehe näide, et see võib vabalt õnnestuda,» märkis Juhani. «Ma tahaks eestlastele öelda, et olge vabamad ning ärge olge nii pinges. Mõelge lahtise peaga ja olge vastuvõtlikumad maailma asjadele. Teie elu on juba ainuüksi sellisest ellusuhtumisest palju parem,» lisas Juhani hea töötava nipi.
Noored on tänaseks rännanud ligikaudu kolmekümnes riigis. «See number pole nii oluline, kõige tähtsam on avastada seda, mis endale südamelähedane. Reisid on meie elus väga olulisel kohal. Need annavad inspiratsiooni ja viivad edasi. Kui rännakult tagasi Eestisse jõuan, siis olen alati tulvil erinevatest ideedest, mida tahan kohe teostama hakata. See energia on meeletu, mis ma seiklemisest saan,» lisas Juhani.
Juhani kirjeldas, kuidas reisil olles jõuavad nendeni tööalased projektid. «Tihti arvatakse, et kui eestlane läheb Eestist välja, siis järelikult ta puhkab. Meie töö hakkab just sel hetkel pihta. Meie peamine töö on videoproduktsioon ja pildistamine. Esimesteks koostööpartneriteks olid hotellid, mis on alustamiseks ideaalne võimalus - lähed uude sihtkohta ja su esimene peatuskoht on juba su tööalane kontakt. Nüüd teeme rohkem brand building töösid. Teisisõnu, kui sul on äge toode ja sa tahad sellele laias maailmas kajastust saada, siis me toodame brändile erinevat reklaamsisu, ükskõik, kus me parasjagu ka ei paikne. See on täna ka meie nišš,» kirjeldas Juhani.
«Esimesed hotelliprojektid ei tulnud meieni päris ise, selle taga on üksjagu tööd. Jälgisime erinevaid kanaleid, näiteks ka teisi sisuloojaid. Kui märkasime postitustes või videotes lahedat koostöövormi, siis otsisime ise internetiavarustest vastavad kontaktid üles ning asusime otse võtmeisikutega suhtlema, muidugi ka ennast müüma,» lisas Katri.
Noored rääkisid, mil moel sarnase elustiili ja tööga pihta hakata. «Mulle meeldib alati naljatleda selle üle, et kõige kiirem viis fotograafiaga raha teenida, on kogu oma tehnika maha müüa. Me kõik peame mingil määral loovutama midagi, et saavutada eesmärk. Me reisime küll väga palju, kuid samal ajal pole meil Eestis oma korterit ega autot. Selline olukord annab võimaluse, et läheme reisile kasvõi iga kell. Seega, tasub mõelda, et kas sarnase elustiili tahtjad on säärasteks loovutusteks valmis,» sõnas Juhani.
Katri ja Juhani on oma kanaliga eeskujuks paljudele sarnase elustiili järgijatele. Noored tunnistasid, et nad ka ise jälgivad mitmete enda sarnaste seiklushimuliste sotsiaalmeedia kontosid. «Kindlasti jälgime ka teisi! Üle maailma on ju väga ägedaid tegijaid. Näiteks, jälgime Jay Alvarrez'i Ameerikast, ekstreemset Nick Pescettot Itaaliast. Lisaks reisiteemadele tunnen huvi ka moeteemaliste kontode vastu ning ka erinevate lauljate kanalitel hoian pilku peal,» täpsustas Katri. «Üks asi on see, et internetist leiad palju erinevaid profiile. Meil on olnud võimalus reaalselt nende sisuloojatega tutvuda ja sõpradeks saada. Tänu nendele tutvustele on tekkinud palju häid koostööpunkte ning saame omavahel ka inspiratsiooni jagada. Rahvusvahelisel tasandil projekte tehes on see üsna oluline,» lisas Juhani.
Kevadine karantiiniperiood andis noortele uusi ideid, kuidas oma talenti ka reisimise väliselt realiseerida. Nii sündiski elustiilibrändi Kiss'n'Thrill. «See sai alguse meie reisimise kogemustest ja elustiilist, mida hetkel elame. Tuli tahtmine toota erinevaid vabaajarõivaid, ehteid ning bikiine. Hetkel on veebipoes rohkem kraami naistele, sest mehed pole netist kuigi aktiivsed ostjad. Peagi sõidame Balile, et oma tööd seal edasi teha, enamus artikleid toodamegi just seal,» sõnas Katri. «Teeme koostööd ühe kohaliku perega, kuhu kuuluvad mees, naine ja kaks poega. Kats disainib ning valib vastavad materjalid, perekond aitab tootmisega. Tore on anda kohalikele tööd. Neil on hea meel ning meil on hea meel. Üks meie töö ja tegemiste eesmärke on anda midagi tagasi, see on ehe konkreetne koht,» lisas Juhani.
Kuidas aga noored seiklushimulised üksteist üldse kohtasid? Juhani Särglep on sündinud ja üles kasvanud Tallinnas. Ta isa juured on Hiiumaalt ja noormees veetis oma lapsepõlves seal ka märkimisväärselt palju aega. Katri Palm on seevastu pärit hoopis Lõuna-Eestist. Oma lapsepõlve veetis neiu Võrus, pealinna kolis ta siis, kui läks seitsmendasse klassi. Noored kohtusid, kui Katri lõpetas kümnenda klassi. «Mul on alati olnud nõrkus maatüdrukute vastu. Mul polnud mitte kunagi sellist asja varem juhtunud, kuid Katriga kohtudes tabas mind armastus esimesest silmapilgust. Nägin teda teisel pool lauda ja olingi kõrvuni armunud. Kusjuures Katri ise ei teinud selleks mitte midagi, ta lihtsalt oli seal oma ilusa aura ja energiaga,» meenutas Juhani oma esmakohtumist südamesõbra Katriga.
Tegime juttu ka tulevikuplaanidest. Kus Juhani ja Katri tahavad olla kümne aasta pärast? «Meil võiks olla suvila igas maailma paigas! Eestis, Hawaiil, Lõuna-Itaalias ning näiteks ka Indoneesias. Kui lähen kuhugi nendest riikidest, siis mul on päris oma koht, kus olla. Nii olengi maailma kodanik - igal pool on väike suvila,» muigas Juhani.
«Töötamegi täna selle nimel, et olla vabad ja oma töö kõrvalt elu nautida,» lisas Katri.
Kuula intervjuust järele, milliseid on Juhani ja Katri kõige lemmikumad sihtkohad...ja ka seda, kuhu nad pigem tagasi ei läheks. Kuula SIIT: