E, 4.12.2023

Tšetšeenia president Ramzan Kadõrov: Prantsuse president Emmanuel Macron on nagu terrorist

Inna-Katrin Hein
Facebook
Comments
Bangladeshis Dhakas toimunud  protestil oli näha plakatit, millel nimetati Prantsuse presidenti Emmanuel Macroni maailma suurimaks terroristiks
Bangladeshis Dhakas toimunud protestil oli näha plakatit, millel nimetati Prantsuse presidenti Emmanuel Macroni maailma suurimaks terroristiks Foto: MOHAMMAD PONIR HOSSAIN/REUTERS/Scanpix

Moslemitest enamusega Tšetseeni Vabariigi juht Ramzan Kadõrov süüdistab Prantsusmaa presidenti Emmanuel Macroni vihavaenu õhutamises ja moslemite tõukamises kuritegudele.

Kadõrov liitus nende moslemiriikide juhtidega, kes on kritiseerinud Macroni sõnavabaduse teemalisi väljaütlemisi.

Tšetseenia juhi arvates on Marconi seisukohad ja käitumine omane terroristile, teatab afp.com. 

Moslemid asusid Marconi verbaalselt ründama pärast seda, kui ta asus kaitsma 18-aastase tšetšeeni päritolu Abdullah Anzorovi poolt mõrvatud Prantsuse õpetajat Samuel Patyd, kes näitas sõnavabaduse tunnis oma õpilastele prohvet Muhamedi pilaplte.

Venemaa poolt toetatava Kadõrovi sõnul on Macroni käitumine provotseeriv ja solvab kahte miljardit moslemit. Ta kutsus Prantsuse presidenti üles lõptama moslemite vastased verbaalrünnakud.

Tšetšeenia liider Ramzan Kadõrov
Tšetšeenia liider Ramzan Kadõrov Foto: Yelena Afonina/TASS/Scanpix

Prantsuse politsei kinnitusel oli õpetaja tapnud ja politseinike poolt maha lastud noormees Abdullah Anzarov pärit Tšetšeeniast. Ta pere palus Prantsusmaal asüüli kui poiss oli kuueaastane.

Kadõrovi sõnul ei ole tapjast teismeline Tšetšeeniast pärit ja tema seostamine Tšetšeeniaga on meelevaldne.

Macron lubas pärast õpetaja Paty tapmist, et Prantsusmaal kaitstakse sõnavabadust ja tapetud õpetajal, kes näitas prohvet Muhamedist karikatuure, oli õigus seda teha.

Macroni seisukohavõtt tekitas islamiriikides proteste. Näiteks Süürias, Liibüas, Palestiinas ja Bangladeshis põletati Prantsuse lippe ja Marconi pilte ning kanti Macroni näopildiga plakateid, millel oli kirjas, et ta on terrorist.

Palestiinlased põletamas protesti käigus Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni pilti
Palestiinlased põletamas protesti käigus Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni pilti Foto: Ashraf Amra \ apaimages/SIPA/Scanpix

Õpetaja tapmine tekitas Prantsusmaa ja islamiriikde vahele paksu verd, mille tõttu Prantsuse välisministeerium hoiatas moslemiriikidesse reisimise eest. Prantslastel soovitatakse vältida rahvamasse ja mitte sõita riikidesse, kus boikoteeritakse Prantsusmaad ja Prantsuse tooteid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles