KINOEDU «O2» tõusis selle sügise vaadatuimaks Eesti filmiks

Spekter
Copy
«O2» näitleja Ieva Andrejevaite
«O2» näitleja Ieva Andrejevaite Foto: Karl Anders Vaikla

Kodumaine spioonipõnevik «O2» on kinodesse meelitanud juba üle 55 000 inimese, tehes sellest selle sügise menukaima Eesti filmi.

Filmilevitaja Timo Dieneri sõnul on «O2» tänavu sügishooajal konkurentsitult populaarseim kodumaine film. «Kui tavaliselt käiakse uusi filme vaatamas kõige enam esilinastuse järgse nädala jooksul ja sellele järgneb tuntav vaatajanumbrite langus, siis «O2» puhul näeme, et kinokülastajate arv püsib stabiilselt kõrge ka kolmandal nädalal. Mõju on avaldanud filmi juba näinud inimeste positiivne vastukaja oma tutvusringkonnas,» kommenteeris Diener. «Huvi «O2» vastu on kõikjal Eestis väga kõrge. Kuna tegemist on ajaloolise suurfilmiga, siis on see toonud kino tagasi kohtadesse, kus juba mitmeid aastaid filme näidatud pole. Näiteks toimus kinoseanss pärast mitmeaastast pausi Sakus,» tõi Diener välja.

Aktiivsele kinokülastamisele aitas Dieneri hinnangul kaasa ka koolivaheaeg: «Paljud õpetajad ja lapsevanemad soovitavad filmi vanemate klasside kooliõpilastele, kuna see on hea võimalus tutvustada noortele Eesti ajalugu neile sobivas meelelahutuslikus võtmes.»

«O2» filmist

Tõsielusündmustest inspireeritud filmi tegevus leiab aset 1939. aastal, kui Eesti oli kaotamas oma iseseisvust. Kohe-kohe on puhkemas teine maailmasõda ja just neil kriitilistel hetkedel langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks. Selgub, et meie salateenistuses tegutseb äraandja ja tema tabamine tehakse ülesandeks luureohvitser Feliks Kangurile (Priit Võigemast). Samal ajal jõuab luurajateni info, et Stalin ja Hitler on sõlminud Eestit puudutava salakokkuleppe. Olukorda ei muuda lihtsamaks ka Feliksit painav saladus, mille keskmes on kahe aasta tagune kirglik armusuhe.

Lisaks Priit Võigemastile löövad filmis kaasa Elmo Nüganen, Rein Oja, Doris Tislar, Pääru Oja, Tambet Tuisk, Indrek Ojari, Hele Kõrve, Alo Kõrve, Johan Kristjan Aimla, Agnese Cīrulele ja Kaspars Znotiņš Lätist, Sampo Sarkola Soomest ning paljud teised näitlejad.

Eesti, Soome, Läti ja Leedu koostöös valmiva «O2» režissöör on Margus Paju («Supilinna salaselts»), stsenaristid Tiit Aleksejev, Eriikka Etholén-Paju, Tom Abrams ja Olle Mirme.

Pealkiri «O2» on lühend Eesti sõjaväeluure üksuse, Sõjavägede Staabi II osakonna nimetusest. 

«O2» võtteperiood vältas kaheksa kuud ja filmi valmimisel lõi kaasa üle tuhande inimese.

Filmi tootsid stuudiod Nafta Films (produtsent Esko Rips ja kaasprodutsent Diana Mikita) ja Taska Film (produtsent Kristian Taska), kaastootjateks on Solar Films Soomest, Film Angels Lätist ja InScript Leedust.

Märksõnad

Tagasi üles