R, 29.09.2023

Rolf Roosalu julgustab noori omaette elama: see kogemus aitab elus paremini hakkama saada

Raadio Elmar
Facebook
Comments
Rolf Roosalu
Rolf Roosalu Foto: Mailiis Ollino

Muusik Rolf Roosalu kolis vanematekodust välja juba ligikaudu kakskümmend aastat tagasi. Kuigi esimeses oma kodus ei olnud vannituba ega tualettruumi, aitas uus kogemus mugavustsoonist välja tulla. Varakult omaette kolimine andis muusikule mitmeid kasulikke õppetunde, et elus paremini hakkama saada. Loe ja kuula lähemalt!

Meil kõigil saabub elus hetk, mil peame oma lapsepõlvekodust välja kolima, olgu siis uueks kohaks ühiselamu, üürikorter või siis juba ostetud kodu. Muusik Rolf Roosalu rääkis, milline oli tema esimene oma kodu.

«Oma kodusse elamine asumine on mugavustsoonist välja tulemine. Korraga ei olegi enam nii, et ärkad hommikul üles ja laual tervitavad kuum kohv ning pannkoogid. Omaette elamine annab kõvasti iseseisvust ja aitab elus paremini hakkama saada. Kui sul saab olema korterikaaslane, siis pead oskama ka temaga arvestada. Lapsepõlve kodust väljakolimine õpetab edaspidiseks eluks päris hästi,» märkis muusik.

Roosalu kolis pere juurest Tartust Tallinnasse, kui hakkas kaasa tegema muusikali juures «Miss Saigon», see toimus 2002. aasta sügisel. «Kui esimest korda pere juurest ära kolisin, asusin elama Tallinnas ühte üürikorterisse, seda maja täna enam alles ei ole. Võib-olla keegi mäletab veel, Pärnu maanteel oli Westmani äri vastas selline tore koht nagu Peetri Pizza. Ma elasin seal hoovi peal ühes majas. See oli selline elamine, kus tualettruum asus korterist väljas ja kõrvaltoas elas üks teine inimene. Vannituba meil ei olnudki. Ma pidin koguaeg trennis käima, et saaks ennast pesta,» meenutas Rolf Roosalu oma esimese kodu eluolu.

«Töötasin tol ajal hästi tihti laeva peal, olin kahe nädala kaupa üldse Eestist ära. Seega, see väike korter oli üsna ajutine koht mu jaoks. Mul oli seal oma väike tuba ning köök...ja ega tol ajal rohkem ei olnudki vaja. Siis ei olnud kodu nii esmatähtis. Olin noor, uljas ning tahtsin rohkem väljas käia. Väärtushinnangud aja jooksul muidugi muutuvad, nii ka minu puhul,» sõnas Roosalu.

Täna elab muusik peaasjalikult oma maakodus, mis asub Rõuge vallas. «Nüüd käin linnas siis, kui sinna konkreetselt asja on. Tallinnas on mul üks korter, mille soetasin mõned aastad tagasi. Selles korteris mul kodu tunnet väga ei ole, käin seal üldjuhul lihtsalt ööbimas või siis vajadusel peatun seal, kui vaja mingeid tööasju ajada,» täpsustas muusik.

Muusik tegi juttu, kuivõrd ta maakodus ise ehitustöid ette võtab. «Põrandaid ma päris ei vaheta ja elektrit ka ei säti. Kuid lihtsamaid töid teen küll, näiteks värvimist ja krohvimist - see töö on minu jaoks nii loov ja isegi meditatiivne. Sellise töö käigus olen oma mõtetega ja kuulan head muusikat, see mõjub psühholoogilises mõttes väga hästi,» rääkis Roosalu.

«Koduse tunde tekitamises pole rahal kuigi suurt rolli. Oluline on see õige tunne, mis selles kohas peab tekkima. Olen näinud kodusid, kus materjalide alla on pandud tohutud summad, kuid üks asi ei sobi teisega kokku ja mingisugust kodutunnet ei teki. Lihtsate vahenditega annab teha väga ägedaid asju, just sellises lihtsas kodus ongi palju parem elada. Mul on kaks kassi, kes on mulle nagu sõbrad ja nad kuuluvad täieõiguslikult pere juurde. Ma tahan, et ka neil oleksid mõnusad ja mugavad elamistingimused. Nende pärast veedan palju aega maal, et nad saaksid rohkem looduses olla. Pole mõtet endale koduloomi võtta, kui sa nendega tegeleda ei viitsi,» sõnas Rolf Roosalu.

Kuula kogu intervjuud lähemalt SIIT.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles