N, 8.06.2023

KOHE KINOS ⟩ Mehises draamas «Rain» lendab vihasädemeid isa ja poja vahel

Spekter
Facebook Twitter
Comments
Janno Jürgensi debüütmängufilm «Rain» räägib loo vennaarmastusest, peaosas Indrek Ojari.
Janno Jürgensi debüütmängufilm «Rain» räägib loo vennaarmastusest, peaosas Indrek Ojari. Foto: Filmikaader

Alates 18. septembrist jõuab Eestis kinoekraanidele uus kodumaine draama «Rain», mis võtab luubi alla meeste peresisesed ehk isade-poegade-vendade suhted.

Tegu on lavastaja Janno Jürgensi esimese täispika mängufilmiga, mille esilinastus pidi olema märtsis, kuid viiruseleviku tõttu lükkus edasi. «Ootamine on olnud pikk ja ootusärevus on järjest kasvanud. Kui oled mitu aastat filmi arendanud, filminud ja monteerinud, siis on esilinastus väga eriline moment. Kahjuks pidime «Raini» kauem ootama, aga seda enam on hea meel lõpuks sealmaal olla,» sõnas režissöör Janno jürgens.

Režissööri sõnul on linaloo allhoovuseks hirm ja suutmatus end ja oma õrnemaid tundeid väljendada ning sellest tulenevad probleemid. «Ehkki kõik on pidevas muutumises ning iga järgnev põlv on eelmisest erinev, on iga järgnev põlv ka eelnevale kohutavalt sarnane. Mind huvitavad need erinevused ja sarnasused ja see muutumine,» lisab Jürgens.

Laiemalt räägib «Rain» vennaarmastusest, eneseotsingutest, hoolimisest ja vihkamisest, armumistest ja armastuse purunemisest, mis kõik kokku jutustab sellest, mida tähendab inimeseks olemine.

Filmis mängivad Indrek Ojari, Marcus Borkmann, Rein Oja, Laine Mägi, Ivo Uukkivi, Meelis Rämmeld, Magdalena Poplawska (Poola) jt. Filmi stsenaristid on Anti Naulainen ja Janno Jürgens, operaator on Erik Põllumaa, monteerija Przemyslaw Chruscielewski (Poola), kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Liis Plato, heliloojad Misha Panfilov ja Reinis Sējāns (Läti). Filmi produtsent on Kristjan Pütsep ja selle on tootnud Alasti Kino.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles