Praad Gordon Ramsay restoranis läks mehele kalliks, kuna ta ei lugenud menüüd tähelepanelikult (1)

Inna-Katrin Hein
Copy
Kobe veiseliha küpsetatult. Pilt on illustreeriv
Kobe veiseliha küpsetatult. Pilt on illustreeriv Foto: shutterstock.com

Šotlane Gordon Ramsay on maailmakuulus kokk, samuti on kuulsad Waguy veised, kelle liha on maailmas väga kallis ning kõige kallim on Kobe veis, keda nimetatakse ka Waguy Rolls-Royce'iks.

Ameeriklane külastas koos oma kallimaga Atlantic Citys asuvat Gordon Ramsay liharestorani, tellides laua ette ja oli valmis eksklusiivse õhtusöögi eest üsna palju maksma, teatab mirror.co.uk.

Mees tegi enne restorani külastamist kodutööd ja tutvus internetis menüüga. Ta teadis, et seal pakutakse kallist veiseliha.

Maailma kõige parem ja kallim Waguy veise liha tuleb Jaapanist Kobest. Waguyt ja Kobet kasutatakse sageli sünonüümina, kuid Kobe veiseid kasvatakse vaid Hyōgo prefektuuri pealinnas Kobes. Kõik Kobe on Waguy, kuid kõik Waguy ei ole Kobe.

Gordon Ramsay restorani läinud ameeriklane plaanis tellida Waguy prae, menüü kohaselt oli see 70 dollarit (58,80 eurot).

Waguy veiseliha. Pilt on illustreeriv.
Waguy veiseliha. Pilt on illustreeriv. Foto: shutterstock.com

Ta oli hämmelduses, kui nägi, et Kobe praad maksis vähem, hind oli 50 dollarit (42 eurot).

«Ma ei olnud varem Kobe veiseliha söönud. Praelihatükk oli väga hea, mul oli raske uskuda, et Kobe on odavam kui Waguy,» sõnas mees hiljem meediale.

Ja ei olnudki odavam. Kui ettekandja arve tõi, alles siis ta märkas, et menüüst vaadatud hind olid vastavalt untsidele. (Unts on 28,3 grammi).

Kobe veiseliha praad läks mehele maksma 600 dollarit (504 eurot).

Ameeriklase sõnul sai ta õppetunni, et menüüd tuleb lugeda tähelepanelikult.

«Tegemist oli väga hõrgu lihaga, mul ei olnud tegelikult kahju rahast, mida ma selle eest maksin,» sõnas mees.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles