Eesti Laul 2021 konkurss on avatud ja seda ühe olulise uuendusega!

Elu24
Copy
Uku Suviste pärast Eesti Laul 2020 võitu.
Uku Suviste pärast Eesti Laul 2020 võitu. Foto: Konstantin Sednev

Eesti Laul 2021 konkurss on alates tänasest, 1. septembrist, avatud! Lugusid saab esitada kuni 6. novembrini, kuid uuendusena palutakse osalejatel koos lauluga esitada ka visioon lavalisest etteastest.

Eesti Laul 2021 konkurss on tänasest ametlikult avatud. Lugusid saab konkursile esitada kuni 6. novembrini kell 12 ametlikul kodulehel SIIN.

«Ootame kõiki muusikuid ja autoreid taas osalema Eesti Laulu konkursil. Muusika on ja jääb ka muutuvas maailmas ning Eesti Laul annab võimaluse oma väärt loomingut kõige paremal moel esitleda,» märgib lauluvõistluse peaprodutsent Tomi Rahula

Rahula avaldas, et uuendusena palutakse konkursil osalejatelt koos looga esitada juba ka visioon oma võimalikust lavalisest etteastest, sh nägemus lavasõust koos keskse idee, võimalike rekvisiitide ja värvilahendusega.

«Seekordse konkursi olulisim uuendus ongi see, et koos muusika ja sõnadega ootame, et osalejad mõtleksid juba ette ka sellele, kuidas lugu laval end jutustab. Soovime, et kõik lugude esitajad oleksid täis soovi see võistlus võita, sest Eesti Laulu võitja läheb sama sõuga esindama Eestit ka Eurovisiooni võistlustel. Seega tasub juba lugu esitades mõtelda suurelt!» soovitab Rahula.

Peaprodutsendi sõnul toimub lauluvõistlus otsesaatena ka siis, kui publikuga kontserdid peaksid olema tuleval aastal piiratud.

Eesti Laul 2020 võitis Uku Suviste, kuid koroonaviiruse pandeemia tõttu jäi Eurovisioon ära. Suvistel on võiduloo autorina koht Eesti Laul 2021 poolfinaalis garanteeritud. 
Eesti Laul 2020 võitis Uku Suviste, kuid koroonaviiruse pandeemia tõttu jäi Eurovisioon ära. Suvistel on võiduloo autorina koht Eesti Laul 2021 poolfinaalis garanteeritud. Foto: Konstantin Sednev

Üks esitaja või kollektiiv võib konkursile esitada kuni viis laulu. Viie laulu piirang kehtib ka autoritele. Eesti Laul 2021 konkursil võivad osaleda Eesti Vabariigi kodanikud, välismaalasest Eesti Vabariigi residendid ja ka mitteresidendid. Vastavalt reglemendile saavad mitteresidendid (üks mitteresident muusika autorina ja üks mitteresident sõnade autorina) osaleda juhul, kui autorina on kõrval ka vähemalt üks resident.

Sarnaselt möödunud aastale sõltub osalustasu esitamise tähtajast ja esitatava loo keelest – esitades loo enne 31. oktoobrit (kuni kell 11.59) on eestikeelse laulu osalustasu 25 eurot ja võõrkeelse või mitmekeelse laulu osalustasu 75 eurot. Konkursi lõpufaasis osalustasud kahekordistuvad ja on vastavalt 50 ja 150 eurot.

Eesti Laul 2021 poolfinaalidesse pääseb 24 lugu. Seoses 2020. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse ärajäämisega on üks poolfinaalikoht reserveeritud Eesti Laul 2020 võidulaulu autorite poolt konkursile esitatud laulule, kui laul vastab reglemendi nõuetele. Rahula kinnitas juba märtsis, et tänavu Eurovisiooni ärajäämise tõttu on Uku Suviste igal juhul Eesti Laul 2021 poolfinaalis.

Paigas on ka Eesti Laul 2021 toimumisajad: poolfinaalid toimuvad järgmisel aastal 18. ja 20. veebruaril ning finaal 6. märtsil. Lauluvõistluste poolfinaalide ja finaali toimumise detailid (sh asukohad, kella-aeg jms) avaldatakse konkursi käigus.

Eesti Laul 2021 täismahus reglement ja kogu osalemiseks vajalik informatsioon on leitav Eesti Rahvusringhäälingu veebikeskkonnas 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles