VIDEO Spioonipõneviku «O2» tegijad: kes julgesid Molotov-Ribbentropi pakti vastu hakata?

Spekter
Copy

Oktoobris 2020 kinodesse jõudva kodumaise spioonipõneviku «O2» autorid valmistasid Molotovi-Ribbentropi pakti aastapäeva puhul videolõigu, milles 1939. aasta sündmustest ja filmi stsenaariumi seostest räägivad ajaloolane Mart Laar ja stsenarist Tiit Aleksejev.

Videos näeb kaadritaguseid lõike filmi «O2» valmimisest ning intervjueeritavad avavad pisut filmi stsenaariumit ja ajaloolisi tagamaid.

Filmi «O2» süžee käivitub 1939. aasta augusti lõpupäevil. Kohe-kohe on puhkemas Teine maailmasõda ja just neil kriitilistel hetkedel langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks. Selgub, et meie salateenistuses tegutseb äraandja ja tema tabamine tehakse ülesandeks luureohvitser Feliks Kangurile (Priit Võigemast). Samal ajal jõuab luurajateni info, et Stalin ja Hitler on sõlminud Eestit puudutava salakokkuleppe. Olukorda ei muuda lihtsamaks ka Feliksit painav saladus, mille keskmes on kahe aasta tagune kirglik armusuhe.

Lisaks Priit Võigemastile löövad filmis kaasa Läti näitlejatar Agnese Cīrule, Elmo Nüganen, Rein Oja, Doris Tislar, Pääru Oja, Tambet Tuisk, Indrek Ojari, Hele Kõrve, Alo Kõrve, Johan Kristjan Aimla, Kaspars Znotiņš Lätist, Sampo Sarkola Soomest ning paljud teised näitlejad. Eesti, Soome, Läti ja Leedu koostöös valmiva «O2» režissöör on Margus Paju («Supilinna salaselts»), stsenaristid Tiit Aleksejev, Eriikka Etholén-Paju, Tom Abrams ja Olle Mirme. 

Tagasi üles