Kas august pakub Vahemere kuumust või on Harju keskmine?

Inna-Katrin Hein
Copy
Suvine grillipidu. Pilt on illustreeriv
Suvine grillipidu. Pilt on illustreeriv Foto: shutterstock.com

Kohe on käes august, mida peetakse Eestis viimaseks suvekuuks, kuid milline tuleb selle kuu ilm? Juunis olid Vahemere ilmad, juuli on olnud vihmane.

USA ilmaportaal accuweather.com teeb väga pikasajalisi ilmaennustusi, mis muutuvad, kuid tavaliselt on ennustused 85 - 90 protsendi ulatuses õiged.

Portaal pakub augustiks Eestisse mitte väga kuumasid, kuid siiski piisavalt soojasid ilmasid.

Kaks esimest augusti nädalat peaks päevane temperatuur olema üle 20 kraadi, öine jääb 13 – 14 kraadi juurde. Siis tuleb temperatuurilangus 18 – 19-kraadini ja öösel on siis 12 kraadi.

Augusti viimasel nädalal tõuseb temperatuur taas 20 kraadini ja üle selle, öösel on 11 – 12 kraadi.

Enamik päevi on kuivad, 4 - 5 päeval võib olla äikest ja vihma.

Soomlaste ilmaennustusportaal Foreca pakub Eestile augustiks umbes sama, kuid nüanssidega. Selle ennustuse kohaselt on mõned päevad, mil temperatuur ulatub päeval 25 soojakraadini ja öösel on 16 kraadi sooja.

Vihma peaks sadama umbes kümnel päeval. 

Väike tüdruk vihmavarjuga. Pilt on illustreeriv
Väike tüdruk vihmavarjuga. Pilt on illustreeriv Foto: shutterstock.com

Norrakate ilmaportaal yr.no näitab Eestile niiöelda Harju keskmist. On päevi, mil temperatuur on üle 20 kraadi, kuid ka päevi, mil see on vaid 16 – 17 kraadi. Öiseks ajaks ennustatakse 12 - 15 kraadi sooja.

Mis puudutab vihma, siis august peaks olema üsna vihmavaene ja kuiv.

Gismeteo.com ennustus Eestile augustiks lubab suuri temperatuurikõikumisi, ulatudes 16 - 25 kraadini päevasel ajal, öösel jääb temperatuur vahemikku 12 – 17 kraadi.

Selle portaali ennustus näitab üsna vihmast augusti. Paduvihma, vihmahoogusid ja äikest on vähemalt 13 päeval.

Eestis ei tasu augustis Vahemere kuumust oodata, kuid on piisavalt sooje ja päikeselisi päevi, et veel suve nautida, piknikku pidada, grillida ja marjasaak kokku koguda.

Tagasi üles