PILDID ⟩ Filipiinidel õngitses rannavalve veest välja hädamaaandumise teinud lennukooli lennuki

Hetlin Villak-Niinepuu
Copy
Filipiinidel õngitses rannavalve ranniku lähedal vette hädamaandumise teinud väikelennuki veest välja.
Filipiinidel õngitses rannavalve ranniku lähedal vette hädamaandumise teinud väikelennuki veest välja. Foto: EPA / Scanpix

Nelja reisijaga kuuekohaline kergklassi lennuk tegi hädamaandumise vahetult pärast õhkutõusu. Õnnetuses keegi viga ei saanud. 

Piper Seneca RP-C834 kahemootoriline väikelennuktegi hädamaandumise vette veidi pärast kella üheksat eile hommikul Filipiinidel Barangay Sinunucise rannikul, vahendas Phil Star.

Filipiinide tsiviillennundusameti piirkonnajuht Antonio Alfonso sõnul viibisid lennukis lennuki piloot, kelleks oli India kodanik John Pulinthanam (27), piloodi õpilane Suramya Khana (28), kes on samuti India kodanik. 

Neile lisaks olid veel lennukis India kodanikust lennulinstruktor Jemy Chacko Domen (34) ja Filipiini kodanik Razel Dulay (27).

Alfonso sõnul tõusis lennuk õhku umbes kella 9.20 ajal. 

Zamboanga linnas ranniku ääres vette kukkunud lennukis olnud neli inimest pääsesid kergemate vigastustega. Lennuki tiris kaldale rannavalve.
Zamboanga linnas ranniku ääres vette kukkunud lennukis olnud neli inimest pääsesid kergemate vigastustega. Lennuki tiris kaldale rannavalve. Foto: EPA / Scanpix

See pidi tagasi lendama Dumaguetesse, kuid oli mõni minut pärast õhkutõusu sunnitud tegema vette hädamaandumise. 

Esialgse info põhjal tekkis lennukil mootori rike, kui vasak mootor lakkas töötamast.

«Uurime endiselt õnnetuse asjaolusid. Oli hea, et piloot tegi maandumise kalda lähedale,» rääkis Alfonso.

«On hea, et meie piloodid olid professionaalid ja neil õnnestub hädaolukorra protseduure läbi viia ja keegi neist ei saanud ühtegi kriimustust,» rääkis Ulyssese lennukolledži lennuõpetaja Clint Sanchez, kelle sõnul oli hädamaandumise teinud lennuk üks koolile kuulunud Cesna 172 lennukitest.

Neli lennukis olnud inimest kaldale aidanud Mufri Yusop Akalan ütles, et märkas oma kolmerattalise mootorsõidukiga sõites ja parasjagu parempööret tehes, kuidas lennuk sattud hätta ja vette kukkus.

Ta ütles, et lennuk kaldus rannajoone poole ja pöördus kiiresti paremale, et vältida merre kukkumist kohas, kus põhi oli kolme meetri sügavusel.

«Ma kiirustasin sündmuskohale ja karjusin neile (reisijatele), et nad ujuksid minema, kuid nad vastasid, et ei oska ujuda. See ajendas mind vette hüppama ja neid päästma,» rääkis Akalan.

Akalan ütles, et neli pardal viibinud reisijat olid šokiseisundis, kui ta nad kaldale aitas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles