Venemaa võimud lükkasid koroonaviiruse ja liikumispiirangute tõttu 9. mail toimuma pidanud võidupüha paraadi 24. juunile.
PILDID ⟩ Venemaa valmistub 24. juunil toimuvaks võidupüha paraadiks
17. juunil algas Moskvas Punasel väljakul paraadi peaproov, milles osales sadu militaarsõidukeid ja tuhandeid sõjaväelasi, teatab TASS.
Juba möödunud nädalalõpul harjutasid Vene sõjaväelased nii päeval kui ööl paraadiks. Hilisõhtul ja öösel sai harjutamiseks sulgeda rohkem tänavaid ja väljakuid.
Sõdurid marssisid mööda Moskva kesklinna tänavaid ja harjutasid paraadmanööverid Punasel väljakul.
Osa sõjaväelasi harjutas paraadiks ka Peterburis, kuid 24. juunil marsivad nad ikka Moskvas.
Venemaa võidupüha paraad on igal aastal olnud väga suurejooneline ja arvatavalt ei ole selle aasta paraad erand.
Liitlaste ekspeditsioonikorpus ja Saksa relvajõudude ülemjuhatus sõlmisid Saksamaa kapitulatsiooniakti 7. mail 1945 Prantsusmaal Reimsis. Kuna Nõukogude Liidu esindajaid seal kohal ei olnud, nõudsid nõukogude juhid ja sõjaväelased kapitulatsiooniakti uut alla kirjutamist Berliinis.
8. mail 1945 kell 22.43 Kesk-Euroopa aja järgi kirjutasid Saksamaa sõjaväelased eesotsas kindralfeldmarssal Wilhelm Keiteliga Berliinis alla tingimusteta kapitulatsiooniaktile. Nõukogude Liidu kõrge esindaja oli seal marssal Georgi Žukov.
Kapitulatsiooniakti allakirjutamise ajaks oli Moskvas juba 9.mai ja kell 00.43, selle tõttu tähistati Nõukogude Liidus ja tähistatakse Venemaal Saksamaa üle saavutatud võitu 9. mail.
Nõukogude Liidus ja Venemaal ei ole eriti kasutatud terminit Teine maailmasõda, seal on käibel Suur isamaasõda, mis kestis 1941 – 1945.
Sel aastal möödus Teise maailmasõja lõpust 75 aastat.