Rootsi kõrgushüppekuulsus, 1987. aasta maailmameister Patrik Sjöberg külastas stripiklubi ning tegi striptiisitaridega podcasti. 55-aastase kergejõustikulegendi saade tekitas sotsiaalmeedias rootslaste seas pahameeletormi.
«Mis tunne on?»: Rootsi kergejõustikulegend tegi stripparitest podcasti ja sattus raju kriitikarahe alla
Sjöberg visiteeris Göteborgi stripiklubisid koos 29-aastase jäähokiväravavahi, Rootsi kõrgema liiga meeskonna Södertälje kollkipri Alexander Sahliniga. Sjöbergi ja Sahlini saade on Rootsis saanud raju kriitikat.
«Mis tunne on elada ja töötada stripiklubis? Milline on elu eelarvamuste ja viha maailmas? Kiikame stripparite igapäeva ellu,» kõlas saate sissejuhatav tekst.
Instagramikontol podcasti «Sjöberg och Guldtandi» stripparitele pühendatud erisaadet julgelt reklaaminud Sjöberg avaldas sotsiaalmeedias ka video, kus Sahlin üritab indiaanlaseks maskeerunult striptiisitarilt postitantsu õppida.
Vihast ja kohati isegi raevutsevat tagasisidet saanud saate võimsama vastukaja kirjutas kriminoloog Nina Rung.
«Stripiklubid rajanevad naiste objektistamisel ja on orienteeritud meeste seksuaalsete ihade rahuldamisele. Ja siis veel riietutatkse rassistlikult indiaanlaseks,» pahandas Rung.
Sjöberg kommenteeris skandaali Aftonbladetile. Maailmameistri arvates on kriitika omal kohal nii kaua, kuni ei minda ähvardusteni.
«Kriitika ei üllatanud mind. Arvan, et see on isegi lõbus. Mitmeid asju on kontekstist välja rebitud ja esitatakse vääralt. Kui podcasti kuulata, siis on võimalik märgata, et esitan ka kriitilisi küsimusi. Olen selle saate üle uhke,» sõnas Sjöberg.
Instagramikontol saadet kaitsnud Sjöberg on elu eesmärgiks seadnud võitluse väärkoheldud laste eest. 2011. aastal ilmavalgust näinud elulooraamatus kirjeldas endine kõrgushüppetšempion, kuidas ta 10-aastaselt langes treener Viljo Nousiaineni seksuaalse kuritarvitamise ohvriks. Treener pilastas poissi seitsme pika aasta jooksul korduvalt.
«Küsimus pole kriitikas, vaid selles, kas aktsepteerimie teatud käitumisviisi ja mida tahame lastele ja noortele õpetada. Ühiskonnas on liiga vähe armastust,» tõdes kolmekordne olümpiamedalist Sjöberg.