PILETID MÜÜGIS ⟩ Esimese koroonajärgse Eesti filmina stardib kinodes «Salmonid. 25 aastat hiljem»

Elu24
Copy
Video ei ole enam kättesaadav. Video ei ole enam kättesaadav.

1. aprillil esilinastuma pidanud, kuid koroona tõttu edasi lükkunud kodumaine mängufilm «Salmonid. 25 aastat hiljem» jõuab kinodesse 1. juulil. Samal päeval Apollo Kino Ülemistes pidulikult esilinastuva filmi piletid on nüüd müügil.

Tegu on esimese uue Eesti filmiga, mis koroonapandeemia lahvatamise järel kinos esilinastub ja seejärel kinolevisse jõuab. 

Vaata uut täispikka treilerit:

«Salmonid» oli Eesti esimene teleseriaal, mis aastatel 1993–1995 näitas humoorikalt, milline on eliidi ehk rikaste elu väikeses Eestis. Peatselt kinodesse jõudev mängufilm «Salmonid: 25 aastat hiljem» jätkab sarja tegevust ning näitab, et aeg voolib ahnest inimesest ajapikku vaid iseenda karikatuuri.

Seriaalist tuntud Eesti nn esiperekond kummardas alati üksnes rahajumalat, kes nende vastu alati liigagi helde oli. Salmonitel oli raha, võimu, laia joont ja stiili. 

25 aastat hiljem on perekond Salmonid Eestit valitsenud viimased veerand sajandit, nii kaudselt kui ka otseselt. Rikkusest on saanud jõukus ja saavutustest võim. Dünastia on isegi põlvkonna võrra laienenud, ent Salmonid on sisimas jäänud selleks, kes nad olid ning iha veelgi enama järele pole kustunud. Perepea Ella Salmon (Ita Ever) on olnud isegi president, kuid sellestki jääb neile väheks.

Salmonid on otsustanud end suurte tähtedega ajalukku kirjutada, tuues Venemaa valduses oleva presidendi ametiraha tagasi Eestisse. Õilis, kuid omakasupüüdlik plaan satub aga ootamatult ohtu ning Salmonitel tuleb leida lahendus, kuidas pöörasest olukorrast võitjana väljuda.

Linaloos astuvad taas ühiselt kaamera ette legendaarse seriaali näitlejad Ita Ever, Guido Kangur, Merle Palmiste, Andrus Vaarik, Maria Advjuško, Eduard Toman, Kersti Kreismann, Ain Lutsepp, Karolin Jürise, Rein Oja, Rita Rätsepp jt.

«Salmonid. 25 aastat hiljem»
«Salmonid. 25 aastat hiljem» Foto: Kartulid ja apelsinid
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles