PILDID JA VIDEO Saksa meedia avaldas Madeleine McCanni kadumisloo peamise kahtlusaluse nime

Inna-Katrin Hein
Copy
Kunstniku joonistus mehest, kes Saksa meedia teatel on Briti tüdruku Madeleine McCanni kadumisjuhtumis kahtlusalune
Kunstniku joonistus mehest, kes Saksa meedia teatel on Briti tüdruku Madeleine McCanni kadumisjuhtumis kahtlusalune Foto: AP/Scanpix

Saksa meedia teatel tegi Briti, Saksa ja Portugali politsei Madeleine McCanni kadumisjuhtumis kindlaks uue kahtlusaluse, kelleks on sakslasest julmur Christian Brückner.

43-aastane Brückner, kes praegu kannab Saksamaal seitsme aasta pikkust vangistust, elas Portugalis Praia da Luzis, kust kolmeaastane Briti tüdruk Madeleine McCann 3. mail 2007 kadus.

Saksa meedia andmetel on Brückner 180 sentimeetrit pikk, kõhn ja blondide juustega.

Briti ja Saksa politsei ei ole kahtlusaluse nime avaldanud, sest uurimine kestab, kuid avaldasid ta kirjelduse.

Esimesena avaldas Madeleine McCanni kadumisjuhtumis uue kahtlusaluse nime Saksa väljaanne Der Spiegel.

Viimase kolme aasta jooksul on Briti politsei koos Portugali ja Saksa politseiga vaadanud üle asitõendeid, mis viisid uue kahtlusaluse jälile. Brückneri tegevus 2007. aastal taastati dokumentide ja muu info põhjal.

Madeleine McCann oli koos vanemate ning kaksikutest õe ja vennaga 2007. aasta mais Portugalis Algarves puhkamas.

Madeleine McCann kolmeaastasena enne kadumist.
Madeleine McCann kolmeaastasena enne kadumist. Foto: /AP/Scanpix

Vanemad läksid 3. mai 2007 õhtul nende suvituskorteri lähedasse restorani koos sõpradega õhtustama ja käisid maganud lapsi iga poole tunni tagant kontrollimas.

Kui ema Kate McCann kella 22 paiku läks lapsi vaatama, oli Madeleine kadunud. Pere otsis teda suvituspaigast, kuid ei leidnud ja kutsus politsei.

Madeleine McCanni vanemad Kate ja Gerry McCann 2017. aastal.
Madeleine McCanni vanemad Kate ja Gerry McCann 2017. aastal. Foto: POOL/REUTERS/Scanpix

Madeleine McCanni kadumist on uuritud 13 aastat ja seni ei ole seda lahendatud.

Briti politsei juhtivuurija Mark Cranwell kinnitas, et neil on uus kahtlusalune, kelleks on 43-aastane sakslane, kes Madeleine McCanni kadumise ajal oli 30-aastane. Uurija lisas, et kahtlusalune nägi varem ja näeb ka praegu oma vanusest noorem välja.

Briti politsei teatel jõudsid nad sakslase jälile juba 2013, kuid siis ei olnud piisavalt tõendeid tema tegevuse kohta ja ta arreteerimiseks.

Kui Madeleine McCanni kadumisest möödus 2017. aastal kümme aastat, olid uurijad saanud avalikkuse kaasabil uusi tõendeid ja sakslasest sai siis põhiline kahtlusalune. Viimase kolme aastaga tegid kolme riigi, Suurbritannia, Portugali ja Saksamaa kirimiuurijad ära suure töö, et seostada kahtlusalune sakslane Madeleine McCanni kadumisega.

Kahtlusalune kannab praegu Saksa vanglas seksuaalkuriteo eest karistust. Ta on varem kahel korral vanglakaristuse saanud, esmalt alaealistega seksuaalkontaktis olemise ja teisel korral murdvarguse eest.

Portugalis 13 aastat tagasi kadunuks jäänud Madeleine McCanni juhtumit uurinud Saksa politsei sõnul on tüdruk arvatavalt surnud.

Seda arvas ka Saksamaa Braunschweigi prokurör Hans Christian Wolters.

«Madeleine McCanni kadumise uus kahtlusalune kannab seksuaalkuriteo eest vanglakaristust. Ta on varem saanud karistada väikeste tüdrukute vägistamise eest. Arvatavalt ei ole Madeleine McCann elus,» nentis prokurör.

Saksa politsei avaldatud foto Portugalis Praia da Luzis asuvast majast, mida üüris sakslane, kes on nüüd Madeleine McCanni kadumises kahtlusalune.
Saksa politsei avaldatud foto Portugalis Praia da Luzis asuvast majast, mida üüris sakslane, kes on nüüd Madeleine McCanni kadumises kahtlusalune. Foto: STR/AFP/Scanpix

Kahtlusalune üüris 2007. aastal Praia da Luzis maja. Saksa politsei avaldas majast ja Briti politsei tema autodest fotod.

Saksa politsei avaldatud foto Portugalis Praia da Luzis asuvast majast, mida üüris sakslane, kes on nüüd Madeleine McCanni kadumises kahtlusalune.
Saksa politsei avaldatud foto Portugalis Praia da Luzis asuvast majast, mida üüris sakslane, kes on nüüd Madeleine McCanni kadumises kahtlusalune. Foto: STR/AFP/Scanpix
Briti politsei avaldatud foto autost, mida 2007. aastal kasutas Portugalis Praia da Luzis Madeleine McCanni kadumises kahtlustatav sakslane.
Briti politsei avaldatud foto autost, mida 2007. aastal kasutas Portugalis Praia da Luzis Madeleine McCanni kadumises kahtlustatav sakslane. Foto: /MET/Cover Images/Scanpix
Briti politsei avaldatud foto autost, mida 2007. aastal kasutas Portugalis Praia da Luzis Madeleine McCanni kadumises nüüd kahtlustatav sakslane.
Briti politsei avaldatud foto autost, mida 2007. aastal kasutas Portugalis Praia da Luzis Madeleine McCanni kadumises nüüd kahtlustatav sakslane. Foto: /AP/Scanpix
Tagasi üles