1000 osalejaga planeeritava ürituse korralduses seatakse esikohale inimeste tervis ja heaolu – nii kohaliku kogukonna kui ka külastajate oma. Festivali kodukorras järgitakse rangelt Terviseameti poolt väljastatud juhiseid, mille tutvustamise ja täitmise eest hoolitseb kogu tiim.
Avar toimumiskoht annab eelise hoida alati turvalist distantsi, hingata puhast õhku ning tagatud on võimalused käte regulaarseks pesemiseks ja desinfitseerimiseks.
Kohalikku päritolu festivali peakorraldaja Paap Uspenski sõnul on kriisijärgne turismi taastamine Saare maakonnale oluline: «Sellesuvine Saaremaa vajab külastajaid enam kui kunagi varem ja teisalt ootavad festivali fännid tuulutust kehale ning vaimule – me näeme vöimalust seda pakkuda.»
Uspensko usub, et I Land Sound 2020 toob Saaremaa äridele olulisi külalisi: «Ettevõtjad ootavad pikisilmi külalisi, kes, kes puhuksid elu sisse saare majutus-, toitlustus-, turismiasutustesse ja kaubandusse,» nendib Uspenski. «Püüame ka ise võimalikult palju investeerida otse Saaremaale kohaliku tooraine ja teenuste tarbimise kaudu.»
Festivali eestvedajad korraldavad kohalikule kogukonnale 25. juunil kell 11 Orissaare kultuurimajas kohtumise, kus on võimalik tutvuda turvalisust tagavate sammudega ning arutleda kitsaskohtade üle.
Festivali teine peakorraldaja Taavet Bristol kinnitab: «Me teeme seda koos – korraldusse kaasatavad ettevõtjad ja vabatahtlikud abikäed tulevad kõik lähiümbrusest.»
Orissaare ja Illiku laiu loodusliku tasakaalu hoidmiseks jätkub 2019. aastal alguse saanud projekt I Land Green. Festivali missioon on igas korralduslikus aspektis vähendada, korduv- ja taaskasutada.
Eelmistest aastatest võetakse kaasa head praktikad nagu topsiringlus, päris toidunõude kasutamine, prügi sorteerimine, tasuta joogivesi ja konitopsid ehk Kopsid.