Muusikamaailmas tuleb tihti ette nn teise plaadi needust, mille mõned artistid saavad edukalt ületatud, teised aga mitte. Kakskümmend aastat areenil püsinud Tom-Olaf Urb ehk reket paistab aga iga loo ja albumiga aina paremaks minevat. Olgu selleks siis suur vaev või pelgalt õnn, ent tänaseks päevaks on plaate välja antud lausa viis ja tegemist on kohaliku muusikamaastiku ühe edukaima artistiga.
«Eestis on praegu käputäis artiste, kellega sa ilmselt ei tahaks samal päeval muusikat välja anda, sest siis sa jääd natukene kaduma või läheb mõlemal fookus eemale,» lausub reket. «Ma olen ilmselt tänu suurele tööle või õnnele vähemalt enda arust üks nendest – kui ei ole, siis ma vabandan. Kuna me kõik saame omavahel läbi ja suhtleme ka ning teame, mis teiste inimeste plaanid on, siis ehk on see kõik puhtalt planeerimise küsimus. Aga me kõik olemegi iseendaks jäänud ja ma arvan, et iseseisvaks sa lihtsalt pead jääma. Vastasel juhul nagu, mis see point on? Sa loomulikult võid kõigega kursis olla ja kõike kuulata ka, aga üldiselt on see ikkagi teiste muusika. Ma isegi ei tea välismaa muusikast väga midagi. Sa saad aru, et Drake on muusikaajaloo kõige populaarsem artist üldse ja ma ikka üritan kuulata, mis ta teeb, sest see on väga oluline – vahet pole, kas sulle meeldib või ei meeldi. Kui see on nii suur staar, siis ikka tahad teada, et mis tema maailmas toimub ja kust need numbrid siis tulevad ning mida see maailm kuulab.»
Liigub teises suunas
Mees nendib, et ta ei ole räpimaailmas toimuvaga enam nii kursis kui vanasti: «Yasmynil ja Kapal on raadiosaade, mida ma hiljuti autoga sõites kuulasin. Kuulasin kahekümne minuti jooksul umbes kaheksa lugu ära Eesti räppi ja ma ei teadnud neist ühtegi. Ma ei pretendeerigi sellele, sest ma ei suuda enam kõigega kursis olla lihtsalt. Ja ma arvan, et mis on juhtunud, on see, et see saund on läinud kuidagi vahetumaks. Mingisugusel tasemel me mõtleme ja produtseerimine üle ning tahame teha mingeid pompöössemaid käike ja põnevamat sõnamängu. Aga need noored on tulevik ja nemad ütlevad asju nii nagu ta on – filtreerimata – ja minu arust see eriti äge. Kuhu see aga kõik liigub? Ilmselt mitte sinna, kuhu mina lähen. Mina olen teises kohas praegu.»