E, 5.12.2022

Ameerika filmirežissöör Lynn Shelton suri 54-aastaselt

Elu24
Ameerika filmirežissöör Lynn Shelton suri 54-aastaselt
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Ameerika filmitegija Lynn Shelton 2020. aasta veebruaris.
Ameerika filmitegija Lynn Shelton 2020. aasta veebruaris. Foto: Kay Blake/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Filmitegija Lynn Shelton, kes aitas populariseerida mumblecore'i žanrit selliste teostega nagu «Kepipäev» ja «Su õe õde», suri reedel verehaiguse tagajärjel. Ta oli 54-aastane, vahendab Variety.

Lynn Shelton sündis 1965. aastal Ohio osariigis, Ameerikas. Ta alustas filmimaailmas karjääri monteerijana, ning tegi oma debüüdi režissöörina neli aastat hiljem, 2006. aastal. Teda tunti tänu naturaalsetele, alahinnatud lähenemisega filmidele, millel olid väikesed eelarved, kuid mis pälvisid filmifestivalidel mitmeid nominatsioone ja ka auhindu.

Laiema publiku ette jõudis Shelton tänu teleseriaalidele, tehes rešisöörina kaasa sellistes sarjades nagu «Projekt Mindy» («The Mindy project») ja «Pöörased» («Mad men») ja «Glow». Hiljuti lavastas Shelton Hulu lühisarja «Südamest tõuseb leek» neli osa. (Sari põhines Celeste Ng'i 2017. aasta samanimelisel menuromaanil, ning selle peaosades olid Reese Witherspoon ja Kerry Washington.)

Kuigi Hollywood tundis Sheltoni vastu suurt huvi (näiteks pöörduti tema poole Marveli «Musta lese» filmi osas), hoidis naine suurtest filmidest pigem eemale, eelistades teha veidramaid filme. 

Sheltonil oli üks laps 2009. aastal lahutusega lõppenud abielust, ning surma ajal oli ta suhtes näitleja Marc Maroniga

Märksõnad
Tagasi üles