P, 10.12.2023

VAATA JÄRELE ⟩ Ansambel HUNT tõi rahva ette müstilised helid ja visuaalid

, Toimetaja
Copy

RGB Baltic ja Elu24 live-kontsertide sari «Eesti Muusika LIVE!», mille eesmärk on toetada muusikavaldkonda, läheb täie hooga edasi! Reedel esines Hannaliisa Uusmaa ansambliga HUNT.

HU?-st tuntud Hannaliisa Uusma ja Brigitta Davidjans ehk duo nimega HUNT ühendab helis ja visuaalis indie-souli ja elektrobiidid postromantilise hoiakuga. 

HUNTi värskeim helikandja nägi ilmavalgust jaanuaris koostöös Philadelphia kassetilabeliga This&That Tapes ning helipinda jagavad nad USA duoga New Mysterian. Koostöö tuli kõigile osapooltele spontaanselt ja üllatuslikult ning mõte esitluskontserdist tekkis vahetult enne eriolukorra saabumist.

«Oleme liikunud oma lugudega üsna sisutihedatest arranžeeringutest pigem nüansirikka nappuse suunas. Eks seda trajektoori meie live’il ka kuuleb,» kirjeldab värskeimat loomingut Brigitta Davidjants. Hannaliisa Uusma lisab, et HUNTi kontsert on nagu postkaart, mille avades kõlab muusika: «Kes on HUNTi näinud, need teavad, et meie kontsert on alati üles ehitatud visuaalidele. Pildilise dimensiooni loob sellelgi korral VJ Kristin Pärn.»

Kui pandeemia tõttu kehtestatud festivalide keeld jätkub, võib see jääda HUNTi selle kevade ja suve ainsaks esinemiseks. Loomingulist hoogu täis Hannaliisa ja Brigitta on mõtetega juba uue albumi kallal: «Kui kassetile on kena lõppakord antud, siis võib õige pea ka midagi veel värskemat kuulda,» kavaldavad nad.

Post-romantilise HUNTi loomingut iseloomustab elektroonilise indie-soul'i hiiliv flirt popmuusikaga. Tantsulise elektropopi muudab eksimatult äratuntavaks Hannaliisa nüansirikas laia diapasooniga vokaal ning muusikast kostuvad ka Brigitta juured, kus Lõuna-Kaukaasia tunnetuse loob armeenia keelpill kaanon. Visuaalide eest kontserdil hoolitseb VJ Kristin Pärn.

Tehnikarendi firma RGB Baltic laoruumid on saanud täiesti uue otstarbe – sinna on üles seatud võimas lava, kus toimuvad aprilli ja maikuu nädalalõppudel Eesti artistide kontserdid. Tegu on eriliste kontsertidega, kuna need toimuvad publikuta, ent fännid esinemisest ilma ei jää. Kontsertidest teeb ülekande Elu24 ning neid saab reaalajas vaadata spetsiaalselt loodud veebilehelt www.eestimuusika.ee.

Vaatajatel on võimalik artisti kontserdi vältel toetada, saates eritariifsele numbrile SMS sõnumi, võimalus on valida kolme summa vahel 1,50, 3,25 või 5 eurot. Kogutulu jaotub solidaarselt artisti, kontserdi tootmise, ülekande ja SMS-teenuse vahel. Märgusõna: LIVE

Lühinumbrid:

13553 – 1,50 €

15154 – 3,25 €

15156 – 5,00 € 

Kontserti ette valmistades ja läbi viies peetakse rangelt kinni terviseameti soovitustest ja vabariigi valitsuse erikorra nõuetest ning tagatakse hügieeniliselt turvaline keskkond.

Laupäeval esineb Val Tvoar ja pühapäeval Sofia RubinaKõik kontserdid algavad kell 20.30!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles