L, 25.03.2023

VAATA JÄRELE ⟩ Rita Ray viis kuulajad rändama souli ja klassikalise R&B radadele

, Toimetaja
Rita Ray viis kuulajad rändama souli ja klassikalise R&B radadele
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

RGB Baltic ja Elu24 live-kontsertide sari «Eesti Muusika LIVE!», mille eesmärk on toetada muusikavaldkonda, läheb täie hooga edasi! Pühapäeval, 10. mail kell 20.30 astub lavale Rita Ray.

Rita Ray on esimene tõeline sinisilmse souli viljeleja Eestist. Debüütalbum «Old Love Will Rust» on võitnud südameid nii siin kui välismaal. Esimene tiraaž müüdi läbi mõne kuuga. Kõik, kes vinüülist ilma jäid, saavad peagi aga kordustrüki soetada. Lisaks digitaalselt ja CD-l ilmunud albumis ilmunule pakutakse kuulajale kaheksalooline rännak souli ja klassikalise R&B radadel.

Võimsa hääle taga on noor vokalist, klaverimängija ja helilooja, kes on tegelenud Põlvas 10 aastat koorilauluga ja kindlustanud džässiõpingutes oma tugisambad. Vaiko Epliku sõnutsi on tegu «parima kodumaise souliplaadiga läbi aegade». Tõeliselt haarab kuulaja endasse Rita Ray oma live-kontsertidel, kus särab tema hingestatud, jõuline vokaal, meeldejäävad meloodiad ja ka tantsulisus. Kontserdil musitseerib koos Rita Rayga noor kitarrist ning helilooja Johannes Laas. Ta on lõpetanud Heino Elleri muusikakooli ning õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Aastal 2019 pälvis ta Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia. Tema kitarrimängu võib kuulda koosseisudes Alfa Collective, Johannes Laas 5tet, ANETT, Innersound jpt.

Eeltelli uus vinüül või osta album CD-l: https://ritaray.bandcamp.com/

Tehnikarendi firma RGB Baltic laoruumid on saanud täiesti uue otstarbe – sinna on üles seatud võimas lava, kus toimuvad aprilli- ja maikuu nädalalõppudel Eesti artistide kontserdid. Tegu on eriliste kontsertidega, kuna need toimuvad publikuta, ent fännid esinemisest ilma ei jää. Kontsertidest teeb ülekande Elu24 ning neid saab reaalajas vaadata spetsiaalselt loodud veebilehelt www.eestimuusika.ee.

Vaatajatel on võimalik artisti kontserdi vältel toetada, saates eritariifsele numbrile SMS-sõnumi, võimalus on valida kolme summa vahel 1,50, 3,25 või 5 eurot. Kogutulu jaotub solidaarselt artisti, kontserdi tootmise, ülekande ja SMS-teenuse vahel. Märgusõna: LIVE

Lühinumbrid:
13553 – 1,50 €
15154 – 3,25 €
15156 – 5,00 €


Kontserti ette valmistades ja pidades peetakse rangelt kinni terviseameti soovitustest ja vabariigi valitsuse erikorra nõuetest ning tagatakse hügieeniliselt turvaline keskkond.

Märksõnad
Tagasi üles