:format(webp)/nginx/o/2020/05/04/13082924t1h362a.jpg)
Lõuna-Korea võimud teatasid 3. mail, et Põhja-Korea liidrile Kim Jong-unile, kes oli kolm nädalat avalikkusest kadunud, ei tehtud operatsiooni.
Lõuna-Korea ei täpsustanud, kus Kim sel ajal viibis ja mis temaga toimus, kuid rõhutati, et kinnitamata teated Kimi südame- ja jalaoperatsiooni kohta ei vasta tõele, edastab msn.com.
Lisati, et Põhja-Korea liider ei külastanud eemalviibimise ajal arste ja talle ei tehtud ka protseduure.
Põhja-Korea meedia edastas Kim Jong-unist värsked fotod 2. mail, mille kohaselt avas ta uue väetisetehase.
:format(webp)/nginx/o/2020/05/04/13082920t1h7f2b.jpg)
Piltidel on näha Kimi punast linti läbi lõikamas ja tehasega tutvumas. Põhja-Korea avaldatud videolõigul on näha, et Kimi üks jalg liigub kangemalt kui teine.
Lõuna-Korea meedia teatel ei saa Kimi piltide ja video autentsuses kindel olla.
Põhja-Korea on praeguse koroonapandeemia ajal eitanud, et seal oleks koroonaviirusesse nakatumisi ja viirusehaiguse tagajärjel surnuid. Samas näitavad satelliitfotod, et Põhja-Koreas ehitatakse kiirkorras uut haiglat ja inimesed kannavad avalikkuses näomaske.
:format(webp)/nginx/o/2020/05/04/13082922t1h212b.jpg)
Põhja-ja Lõuna-Korea piiril leidis 3. mail aset tulevahetus. Põhja-Korea sõdurid avasid demilitariseeritud tsoonis Lõuna-Korea suunas tule ja Lõuna-Korea sõdurid vastasid tulistamisega. Lõuna-Korea teatel keegi intsidendis vigastada ei saanud ja nad uurivad Põhja-Korealt, miks nende sõdurid tule avasid.
Lääne vaatlejate sõnul on kummaline, et tulistamine leidis aset päev pärast Kim Jong-uni taas avalikusse ilmumist.
Korea sõja lõpul juulis 1953 sõlmiti kahe Korea vahel relvarahu, kuid rahulepingut ei ole allkirjastatud, mis tähendab seda, et põhimõtteliselt on Põhja-ja Lõuna-Korea seni sõjas.